X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB'den ''destekleyici kurslar'' hatırlatması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MEB'den ''destekleyici kurslar'' hatırlatması

  • Giriş Tarihi: 20.11.2013 12:04

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı halk eğitim merkezlerinde üniversite sınavlarına, sınavla öğrenci alan liseler ile meslek sınavlarına hazırlık kursları açılabilecek.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce halk eğitim merkezlerinde açılabilecek destekleyici kurslara ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında ''Kişisel Gelişim ve Eğitim'' alanı altında açılan destekleyici kurslarda yapılan düzenleme hatırlatıldı.

Buna göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen, güzel sanatlar ve spor liseleri; Anadolu imam hatip ve imam hatip liseleri ile genel, mesleki ve teknik liseleri öğrencileri için ''Ortaöğretim Kurumları Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar'' açılabilecek. Üniversiteye hazırlık kursları da bu kapsamda olacak.

Öte yandan Anadolu liseleri, fen lisesi ve kolejlere hazırlık kurslarıyla bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık için ise ''Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Destekleyici'' kurslar açılabilecek.

Halk eğitim merkezlerinde ayrıca kaymakamlık, hakimlik, müfettişlik gibi meslek sınavlarına hazırlık kursları da düzenlenebilecek.

Tüm kurslarda 256 saat ders verilebilecek. Destekleyici kursların içerikleri, bireylerin ihtiyaçları ve kurumların imkanları doğrultusunda merkezler ve milli eğitim müdürlüklerince hazırlanacak.

Kurslara katılanlara ''Kurs Bitirme Belgesi'' yerine, ''Katılım Belgesi" verilecek.

kalan karakter 1000

ebru ebru

sınavlara girmek için dershanelerin gereksiz olduğunu okulların yeterli olduğunu düşünen devlet hazırlık kursları düzenliyor çelişkili değilmi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2013 01:29
erim erim

yazık eğitime vurulan darbe 28 şubattan da beter

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.11.2013 14:54
A.AK A.AK

DAHA ÖNCE DE HALK EĞİTİMLER KURS VERMİŞ Tİ FİYASKO OLDU..BU İŞLER DEVLET MANTIĞI İLE OLMAZ.OZAMAN KİT LERİ NİYE ÖZELLEŞTİRMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 20.11.2013 14:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.