X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kâğıt-kalemle sınav tarih oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kâğıt-kalemle sınav tarih oluyor

  • Giriş Tarihi: 11.12.2014
Kâğıt-kalemle sınav tarih oluyor
Kâğıt-kalemle sınav tarih oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı 5 yıllık yol haritasını belirledi. Başta merkezi sınavlar olmak üzere tüm sınavlar e-sınav yöntemiyle yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 2015-2019 strateji plan taslağını hazırlayarak eğitimin 5 yıllık yol haritasını belirledi. Öğretmen atama sisteminden, okul gibi fiziki alanlara, okul bütçelerinden yabancı dil eğitimine, merkezi sınavlardan ders kitaplarına kadar birçok konuda yenilikler 5 yıl içinde hayata geçirilecek.
Gelişen teknolojiye bağlı olarak başta merkezi sınavlar olmak üzere tüm sınavların e-sınav yöntemiyle yapılması sağlanacak. Ulusal düzeyde yapılan sınavlar, uluslararası standartlara uygun şekilde kademeli olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecek.
Okullarda akran koçluğu ve öğretmen koçluğu sistemi oluşturup, yaygınlaştırılacak.
Öğrencinin akademik başarısını destekleyici kurs programları açılacak.
Her öğrenciye en az bir sanat veya spor dalında performans yapabilme becerisi kazandırılacak şekilde öğretim uygulanacak.
Ortaöğretim öğrencilerinin en az bir yabancı dili iyi derecede öğrenmesi sağlanacak.
İllerdeki her eğitim bölgesinde bölge okullarının ortak kullanımına elverişli en az birer adet spor salonu, yüzme havuzu, tiyatro, gösteri ve etkinlik salonu inşa edilecek.
Okul koridor veya diğer alanlarında öğrencilerin eşyalarını koyacakları dolaplar oluşturulacak.
Bakanlıkça ihtiyaç duyulan binalar eğitim öğretim hizmetlerinde kullanılmak üzere kiralanacak.
İhtiyaç duyulmayan arazi ve okul binaları eğitim öğretim hizmetlerinde kullanılmak üzere özellikle dershanelerin dönüşüm süreci için de bu amaca yönelik olarak kiraya verilecek.
Derslik ihtiyacının kısa vadede giderilebilmesi ve fiziki eğitim şartlarının iyileştirilmesi için eğitim kampusu projelerinin hayata geçirilmesi sağlanacak.
Okulların yapım ve donatımına yönelik hayırsever vatandaşları teşvik edecek kampanyalar düzenlenecek.
Mülkiyeti gerçek veya özel hukuk tüzel kişiliklerine ait imar planında okul alanı olarak ayrılmış arsaların kamulaştırılması yapılacak. 2019 sonuna kadar Bakanlığa ait tüm taşınmaz bilgilerinin Coğrafi Bilgi Sistemi ile sayısal ortama taşınması yapılacak.
Eğitim kurumlarının tür ve kademeleri arasında yatay-dikey geçişlerde esnek ve geçirgen bir yapı oluşturulacak.

kalan karakter 1000

Caner Caner

E-sınav=torpil demek kendi adamlarını yerleşdircekler elektronik ortamda değişdirmeye ne var herşey şeffaf olmıcak uyanın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 11.12.2014 19:49
mehmet mehmet

adaletsizliğin önüne geçmek için önce sözlü sonra yazılı. üniversitelerin paralı okunan bölümlerini kaldırın. çocuklara boşuna ümit kapısı yapmayın. her insan okuyup doktor mühendis olacak da diğer işleri kim yapacak. onun için ikinci öğretimleri ve paralı eğitim kaldırılmalı ki kaliteli elaman yetişsin üniversite hocaları para kazansın diye bölüm açılmaz. çok para kazanma hevesi olan gitsin ticaret yapsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 11.12.2014 09:09
hüseyin haydar hüseyin haydar

bir de şu öğretmenlerimize önce iş sonra aş mantığını oturtsak. ağzını açan maaş para . öğrencim nasıl yatişir derdi en son kaygı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.12.2014 07:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.