X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne dershane genelgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne genelgesi

  • Giriş Tarihi: 3.1.2015 07:55
Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne dershane genelgesi
Bakanlıktan 81 il müdürlüğü'ne dershane genelgesi

, 81 ile gönderdiği genelgede, konusunda öğrenci ve velilerin mağdur edilmemesi için bunların engellenmesini istedi.

81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği genelgede, kapatılması konusunda karar alınan bazı lerin seviye tespit ve belirleme sınavları ve kayıtlar yaptıkları duyumlarını aldıklarını, öğrenci ve velilerin mağdur edilmemesi için bunların engellenmesini istedi.

81 İLE DERSANELERLE İLGİLİ GENELGE GÖNDERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, ilgi Kanunla 5580 sayılı Kanuna eklenen geçici 5. madde de Özel Dershaneler ile gerekli dönüşümü tamamlamayan Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin eğitim-öğretim faaliyetlerinin 01.09.2015 tarihinde sona ereceği belirtilerek, şöyle denildi:

"Ancak, Genel Müdürlüğümüze ulaşan duyumlar ve bilgilerde, afiş, el ilanı, bilboardlar, görsel ve yazılı medyada bazı dershanelerin veya dershane gruplarının 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için Seviye Tespit Sınavı, Seviye Belirleme Sınavı vb. adlar altında sınav yaparak bu sınav sonuçlarına göre öğrenci kayıt ettikleri yönünde Bakanlığımıza bilgiler ulaşmıştır. Özel dershaneler ilgi kanun kapsamında 01.09.2015 tarihinde kapatılacağından öğrenci ve velilerin mağdur edilmemeleri amacıyla yukarıda belirtilen sınavlara izin verilmemesi ve iliniz kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında, gereğini rica ederim."