X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB TEOG sonuçları açıklandı mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

sonuçları açıklandı mı?

  • Giriş Tarihi: 8.1.2015 15:11 Güncelleme Tarihi: 9.1.2015 18:24
MEB TEOG sonuçları açıklandı mı?
MEB TEOG sonuçları açıklandı mı?

sınav sonuçları merakla bekleniyor. VBS'den açıklanması beklenen TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu. , TEOG sınav itirazlarının sonuçlanması için açıklamayı erteledi. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

sınav sonuçları 9 Ocak 2015 saat 21:00'de açıklanacak. Sınav sonuçları ise .gov.tr ve sistemi üzerinden sorgulanabilecek.

TEOG sınav sonuçları ilköğretim 8.sınıf öğrencileri tarafından merakla bekleniyor. e-Okul VBS tarafından açıklanması beklenen TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu.

MEB, TEOG sınav itirazlarının sonuçlanması için açıklamayı erteledi. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

8. sınıf öğrencileri için yapılan TEOG sınav sonuçları heyecanla beklenirken sürpriz bir gelişme yaşandı. 2 Ocak'ta açıklanması beklenen TEOG sınav sonuçları açıklanma tarihleri ileri bir tarihe ertelendi.

MEB tarafından yapılan açıklamada davalar gerekçe gösterilerek sınav sonuçları 9 Ocak tarihine ertelendi.

Milli eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarında 2 soruya üç dava açıldığını belirterek, sınav sonuçlarının davaya ilişkin mahkeme kararlarının sonuçlanmasının beklendiği 9 Ocak 2015 tarihinden sonra açıklanmasının uygun görüldüğü bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, TEOG sistemi kapsamında 26-27 Kasım 2014 ve 13-14 Aralık 2014 tarihinde yapılan 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarının değerlendirme işlemlerinin 29 Aralık 2014 tarihi itibariyle tamamlandığı ifade edildi. Sınav sonuçlarının aralık ayı bitmeden açıklanabilecek duruma gelmesinde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü personelinin özverili ve disiplinli çalışmalarının etkili olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Soruların hazırlanması aşamasındaki hassasiyet ve başarımızı, sınavın değerlendirme sürecinde de göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adayların cevap kağıtları 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Her derse ait sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, öğrencilerin puanı her ders için 100 tam puan üzerinden hesaplanmıştır.

Ancak Türkçe'den 1, matematik derslerinden de 1 soru olmak üzere toplam 2 soruya üç dava açılmıştır. Davaya ilişkin iş ve işlemler 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununa eklenen 20/B maddesiyle düzenlenen ivedi yargılama esaslarınca yürütülmektedir. İlgili kanun gereği davaya ilişkin mahkeme kararlarının 9 Ocak 2015 tarihi itibariyle sonuçlanması beklendiğinden, öğrencilerimizin mağdur olmaması adına sınav sonuçlarının bu tarihten sonra açıklanması Bakanlığımızca uygun görülmektedir."

2 Ocak'ta açıklanması bekleniyordu!

MEB Müsteşar Yardımcısı Kurt, TEOG sınav sonuçlarını 2 Ocak Cuma günü açıklamayı planladıklarını belirterek, "Daha önce de açıklayarak bir sürpriz yapabiliriz" dedi.

Ortak sınavlara 969 sınav merkezinde, 1 milyon 287 bin 874 öğrencinin katıldığını aktaran Kurt, sınavda özel eğitim alan öğrencilere yönelik de tedbirler aldıklarını dile getirdi.

Yaklaşık 6 bin 121 engelli öğrenci için tedbir aldıklarını belirten Kurt, 67 öğrenciyi evinde, 3 öğrenciyi de hastanede sınav yaptıklarını kaydetti. Kurt, görme engelli öğrenciler için okuyucu ve kodlayıcılar görevlendirdiklerini, bu yıl ilk defa 300 dolayındaki az gören öğrencinin daha kolay okuma yapabilmesi için de büyük puntolu soru kitaplarının basıldığını ifade etti.

Bu yıl ilk kez Musevi cemaatin talebi üzerine, sınavlarda Musevi öğrencilere de din kültürü ve ahlak bilgisi sorularının yöneltildiğini anımsatan Kurt, 40 öğrencinin özel olarak hazırlanan din kültürü ve ahlak bilgisi sınavına girdiğini dile getirerek, "Kendileri de bundan çok memnun olduklarını söylediler" dedi.

kalan karakter 1000

gülsenem gülsenem

bu ne ya açıklandı açıklanmasınada ama sonra giriş yaptığında kayıt olmadığını yazıyor ne biçim iş şimdi tercih için gerekli

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.07.2015 13:40
beyzanur beyzanur

evet gozukmuyo ama neden

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.06.2015 11:41
adsız adsız

bencede iptal olması gerekiyor çünkü birkaç soru yanlışAynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 26.01.2015 12:08
tuana tuana

bence şart deyil gayet kolaydi çalişmayanlar için tabi zor gelir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.07.2015 19:05
İPTAL OLMASI ŞART!!! İPTAL OLMASI ŞART!!!

matematik ve türkçe sorularının iptal edilmemesi büyük haksızlık oldu. dikkatli öğrencilere yazık oldu. Çünkü bilgi eksikliğinden değil, bilgi fazlalığından oldu hepsi. İnşallah iptal edilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 09.01.2015 19:53
adsız adsız

bencede iptal olması gerekiyo çünkü birkaç soru yanlış

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 26.01.2015 12:07
rahime .. rahime ..

nasıl yaptın o kadar yanlışşş

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 09.01.2015 19:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.