X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER E-okul sınav sonucu ve karne notu öğrenme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

sınav sonucu ve karne notu öğrenme

  • Giriş Tarihi: 15.1.2015 14:01 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 11:49
E-okul sınav sonucu ve karne notu öğrenme
E-okul sınav sonucu ve karne notu öğrenme

Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. veli bilgilendirme sistemi ile ilgili detaylar haberimizde.

Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. veli bilgilendirme sistemi giriş detayları haberimizde. E-Okulda bu aralar trafik iyice yoğunlaştı. Okulların ilk döneminin bitmesine az zaman kala e-Okul'da öğrenciler son notlarını takip etmek için çok fazla zamanlarını harcıyorlar. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine (VBS) giriş ekranı ile bir çok lise ve ilköğretim bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ TIKLA


NELER ÖĞRENİLİR?

e-Okul Duyurular ile: Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

* e-Okul Ders Programı: Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

* e-Okul Devamsızlık Bilgileri: Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

* e-Okul Not Bilgileri: Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

* e-Okul Sınav ve Proje Bilgileri: Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,

* e-Okul Öğrenci T.C. Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

* e-Okul Öğrenci Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

NASIL SORGULANIR?

Öğrenci yada Veli e okul'un sağladığı bilgilere nasıl ulaşır.
1- Numaralı bölgeye Güvenlik Kodunu yazın.
2- Numaralı bölgeye öğrencinin TC. Kimlik numarasını giriniz.
3- Numaralı bölgeye de öğrencinin Okul Numarası'nı girerek öğrencinin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Okullar açıldı. Eskiden böyle şeyler yoktu, ama şimdi veliler çocuklarını e-okul ile takip ediyor. Çocuklarının devamsızlıklarını ve ders notlarını görebilen veliler, SBS sonuçlarını da e-okul vasıtasıyla öğreniyorlar.

Teknoloji geliştikçe her şey daha bir kolay, daha bir güzel oluyor. İşte bunun son örneği e okul. Öğrenci velileri çocuklarının okul durumlarıyla ilgili son duruma e okul vasıtasıyla ulaşarak, içleri ferah bir şekilde her şeyi öğrenebiliyorlar.

E-OKULDA NELER OLACAK?

* Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacaktır.

* Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecektir.

* Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacaktır.

kalan karakter 1000

zeynep zeynep

Sonunda aldık

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 06.02.2015 23:45
melek zöhriye melek zöhriye

karne sonuçlarınanda şifreyle kullanıcı adı yazın diyo ben onları yapamıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 20.01.2016 16:55
cansu yıldız cansu yıldız

hayırlı olsun kutlarım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 20.03.2015 16:29
irem aydın irem aydın

Ben karnemi akdım sadece burdada varmı diye baktım aslında sabahta bakmıştım çık mamıştı eee artık sizde almışsınızdı yazın bakalım
karne nasıl

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 23.01.2015 18:53
Memet Memet

Açılmıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 22.01.2015 17:42
ONURAY ONURAY

karnemi istiyorummmmmmmmmm.Verin banaaaaaaaa.:P

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 21.01.2015 21:54
Erdem. Ketenolu Erdem. Ketenolu

Akdeniz. Karedeniz. Karnemizi. isteri

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır4
cevapla 21.01.2015 18:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.