X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER YGS ve LYS'de ulaşım ücretsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

YGS ve LYS'de ulaşım ücretsiz

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 08:47
YGS ve LYS'de ulaşım ücretsiz
YGS ve LYS'de ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Mart'ta yapılacak YGS ile 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak olan LYS'ye girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını kararlaştırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı ilk toplantısında Ak Parti Grup Başkanı Abubekir Taşyürek ile CHP Gurup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, verdikleri ortak önergede, 15 Mart'ta yapılacak YGS ile 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak olan LYS'ye girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasını istedi. 'Teklif Karar' olarak görüşülen yazılı önerge meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Alınan karara göre, 15 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) sınavı ile 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS)'ye girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarından saat 11.00'e kadar toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak.

Öğrenciler sınav giriş belgelerini, görevliler ise görevli belgelerini ibraz ederek İETT Otobüsü, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Tramvay, Hafif Metro, Metro, Füniküler, Otobüs AŞ Otobüsleri ile Özel Halk Otobüslerinde ücretsiz seyahat edecek.

kalan karakter 1000

ziyaretçi ziyaretçi

Sınavlara nüfus cüzdanı ve sınava giriş belgesi haricinde bir belgeyle girilemiyor, uygulamanın ayrıntısını bilmiyorum ama bazı sınav yerlerinde adayın İstanbul Kart ile sınava giremediği uygulamalara şahit oldum, genel uygulama bu şekilde mi bilmiyorum ama sınav dönüşü toplu taşımaya İstanbul Kartı yanında olmadığı için binmekte zorluk yaşayan öğrencilere şahit oldum ki ben de bunlardan biriydim. Sözün kısası bu ücretsiz taşıma uygulamasının saat 11.00'dan daha ileri bir saate kadar sürmesi daha doğru olurdu diye düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 10.03.2015 10:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.