X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eğitim teknolojileri TED Rönesans'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eğitim teknolojileri TED Rönesans'ta

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015
Eğitim teknolojileri TED Rönesans'ta
Eğitim teknolojileri TED Rönesans'ta

Türk Eğitim Derneği (TED) ile Rönesans Eğitim Vakfı (REV) işbirliğiyle kurulan ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen TED Rönesans Koleji'nde eğitim alanında bilimsel gelişmeler çok yakından takip ediliyor. Bu kapsamda eğitimciler ile Türkiye ve çevresindeki eğitim teknolojileri alanında çalışmalar yapan kurum ve kişileri bir araya getirerek çevrimiçi ve çevrimdışı olarak problem çözme, fikir paylaşımlarında bulunma, öğrenme alanı ve yaşam için düşünceleri paylaşma ortamları sunan bir organizasyon olan LTEN, 2016 yılı Nisan ayında TED Rönesans'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Bir tam gün süren etkinlikte öğretmenler, eğitimciler ve eğitim teknolojileri uzmanları sunumlar yaparak bilimsel tartışma ortamları içinde yer alıp paylaşımda bulunacak.

LEED'lİ İLK ÖZEL OKUL

Türkiye'de, Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından LEED Altın Sertifika'yı almaya hak kazanan ilk kolej TED Rönesans oldu. Okuldaki tüm ayrıntılar, öğrencilerin konforunu artırmak ve çevreyi korumak önceliğiyle tasarlandı. Anasınıfından itibaren 6. sınıf dahil eğitim veren kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor. Çağdaş eğitim sistemine bir yenisini daha ekleyen Kolej, dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri olan "Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası'nı (IGCSE) da alarak öğrencilerini, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynağa kavuşturdu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.