X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB 2015 öğretmen ataması ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MEB 2015 öğretmen ataması ne zaman?

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:48
MEB 2015 öğretmen ataması ne zaman?
MEB 2015 öğretmen ataması ne zaman?

2015 Öğretmen ataması kontenjanları 47 Bin öğretmen ne zaman atanacak.

2015 Yılı öğretmen atama kontenjanları yayınlandı. 47 bin öğretmen ataması nasıl ve ne zaman yapılacak. Öğretmen atama kontenjanları yayınlandı. İşte merakla beklenen öğretmen atama bilgileri., 47 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamaları, öğretmenlere uygulanacak rotasyon ve dershane öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığında (MEB) istihdamına ilişkin açıklamalarda bulundu. Meclisten çıkan yasayla 2015 yılı içinde MEB'e 47 bin kadro kullanabilme yetkisinin verildiğini anımsatan Avcı, bu kadrolar için Maliye Bakanlığınca bütçe imkanları ve bütçe dengelerinin gözetildiğini söyledi.

Nisanda atama beklentileri Milli Eğitim Bakanı Avcı, atanmak için gerekli puanı alamamış öğretmen adayı gruplarının "Nisan'da 10-15 bin, hiç değilse 3 bin atama yapılması" yönünde beklentilerin bulunduğunu, 2014 KPSS sonuçlarıyla daha önce iki öğretmen ataması yapıldığını hatırlattı. Bu atamalarda, bazı öğretmen adaylarının puanları yetmediğinden atanamadığını dile getiren Avcı, puanlama sistemine, "Diyelim ki 100 puan alan aday girdi. Sizin de puanınız 98. Peki 100 ile 98 arasında örneğin 200 kişi var. Siz diyorsunuz ki '250 kişi daha alsanız ne güzel olur'. Çünkü 250 kişi daha alınırsa siz de gireceksiniz. Mesela fizikten 68. sırada olan bir kişi '100 kişi daha alsanız ne olur' diye soruyor, çünkü ilk atama açıldığında 100'ün içinde olduğundan o girecek.

Ondan sonraki 68'inci kişiye ne diyeceğiz? Bunun sonu yok" sözleriyle açıklık getirdi. Bakan Avcı, bazı sosyal paylaşım sitelerinde zaman zaman "Ben 8 senedir atanmayı bekliyorum, atanamadım, onlar da 1 sene bekleyiversinler" şeklinde, "bencilce" yaklaşımlar görüldüğünü belirterek, "O bakımdan işin mantığı, doğrusu, rasyoneli temmuz başında yapılacak KPSS ve alan sınavlarını beklemek ve sonra da ağustos ayında bu atamaları o günün koşullarına, ihtiyaçlarına, branşlarına göre, il dağılımlarına göre yapmak" dedi. Avcı, ağustos atamalarının her bakımdan daha adil bir yaklaşım olacağını değerlendirdi. 'Öğretmen atamalarında popülist davranmıyoruz' Öğretmen atamalarıyla ilgili 'Zaten seçim geliyor' argümanlarının da çok kullanıldığını aktaran Avcı, "Böyle bir şey yok.

Bugüne kadar ne öğretmen atamalarında ne diğer ekonomik konularda seçim geliyor diye yapmamız gereken bir işi yapmamakla övünüyoruz. Popülist davranmamakla, kendimizi hep öyle takdim ettik. Seçim ekonomisi uygulamayız dedik, uygulamadık" şeklinde konuştu. Bakan Avcı, "atanamayan öğretmenler" ifadesinin de düzeltilmesi gerektiğine dikkati çekerek, "Siz 'atanamayan öğretmen değilsiniz.' Siz atanabilmek için sınava girmiş fakat atanmak için gerekli puanı tutturamamış olan öğretmen aday adaylarısınız. Sınavda gerekli puanı alamamışsınız" dedi. '6 yıl kesintisiz çalışma koşulu aranmayacak' Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerde 6 yıl sigortalı olarak çalışan öğretmenlerin MEB bünyesinde istihdamı için çalışmaların hangi aşamada olduğu konusunda da "Yasada, toplam 6 yıl sigortalı çalışmış olanlar müracaat edebilirler' denildi. Kesintisiz 6 yıl değil, girmiş 8 ay sigortalı çalışmış, çıkmış 10 ay sigortalı çalışmış çıkmış, 2 sene sigortalı çalışmış .

Bunların hepsini topladığımız zaman 6 seneyi dolduruyorsa prim ödeme, o zaman onlar bu müracaatları yapabilecekler" açıklamasını yaptı. Rotasyon Avcı, öğretmen rotasyonu konusunda ise "12 yıl ve fazla, bir yerde görev yapmış öğretmenler, il içinde rotasyona tabii olacaklar. Ondan sonraki yıl 11'e, ondan sonraki yıl 10'a, ondan sonraki yıl 9'a, en son 8 yıla. Dolayısıyla 4 sene sonra 8 yıldan fazla bir okulda görev yapamaz kuralını yerleştirmiş olacağız" dedi. Tecrübeli öğretmenler doğu ve güneydoğu için özendirilecek Nabi Avcı, "Tecrübeli öğretmenlerimizi bu bölgelerde (Doğu ve Güneydoğu Anadolu) görev yapmaya özendirecek maddi ve manevi tedbirler üzerinde çalışıyoruz, onu da yakında açıklayacağız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Annenin Feryadı Annenin Feryadı

Pdr 50 ile Dikab, İngilizce 60 ile Sınıf’ı yaklaşık 70 puan ile atadınız ağustos ve şubat atamalarında kontejanlar büyük oranda (Sınıf, İngilizce,Din,Pdr,İlk Mat) bölümlerle dolduruldu branşçılar başta bilişim sosyalbilgiler edebiyat tarih felsefe fen vb. daha ismini sayamadığım birçok branş 80 90 gibi puanlarla atanamadı syn Nabi Avcı tüm bu yaşananlardan bihaber olacak ki çıkmış ağustostaki atamaların daha adaletli olacağını söylüyor sizin adalet anlayışın 50-60 küsür alanı atayıp 80-90 alanı atanamamaksa yüksek puanla atamadığınız on binlerce atanamayan branş öğretmeni ve mağduriyet yaşatılan aileleri bu adaletsizliğin hesabını soracaktır bu adaletsizliğin sandıkta bir karşılığı olacaktır ama biz yine de bu açıklamalara değil sayın başbakanımıza danışmanlara başta twitter vs. yoluyla atama olacağı şeklindeki haberlerine güveniyoruz ve umutlarımızı hep canlı tuttuk.Nisan’da yapılacak olan 40 bin ek atama ile branş öğretmenlerinin mağduriyetleri çözülür 75-77-78 lerde atanır inş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 10.04.2015 21:06
sınıfçı sınıfçı

sayın nabiavcı çok sağolun :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır7
cevapla 08.04.2015 21:35
Fahri Yıldız Fahri Yıldız

Nisan ataması yapmayarak çok derin üzüntülere sebep oldunuz.Lütfen hatanızdan dönünüz ve öğretmenlermizin feryadına kulak veriniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 08.04.2015 09:37
Ebussuud Adaleti Ebussuud Adaleti

Syn Nabi Avcı Nisan atamasını sınırda kaldığımız için puanımız yetmediği için istemiyoruz 50-60 gibi puan alan birkaç branşı öğretmen olarak atadığınız için istiyoruz bütün servetimizi zamanımızı kpss uğruna harcadık adaletsizlik nerde biliyor musunuz sırf 50-60 ile atadığınız sınıf din pdr ing ile kontejanları doldurduğunuz adaletsiz branş dağılımı yaptığınız insanlar için 80-90 ile atanamadılar Biz Başbakanımıza güveniyoruz Nisanda 40 Bin atama ile yüksek puanla atanamayan branş öğretmenlerinin mağduriyetini gidermelidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır5
cevapla 07.04.2015 21:48
Hz.Ömer Adaleti Hz.Ömer Adaleti

sınıfçı kardeşim puanı 80 sıralaması 1000-2000'lerde olan atanamayan başta bilşim, felsefe sosyalbilgiler,edebiyat,tarih,fen,coğrafya daha birçok bölüm varken size yani (sınıf öğretmenliğine) 8000 evet 8 bin kadro verildi tabi ilk gördüğümüzde buna inanamadık bir yanlışlık olabilir diye düşündük neticede size verilen kadroların yüksekliği nedeniyle branş öğretmenleri yüksek puanlarla atanamadı ilk 8000 kişi arasına girememişsin 73 bile alamamışsın 80-90 gibi puanlarla atanamayan branş öğretmenlerine haksızlık yapıyorsun bence dilerizki yapılacak olan 40 bin ek atama ile branş öğretmenlerinin mağduriyetleri çözülür 8 bin atamayla aslan payını Sınıf ve düşük puanlarla atanan İngilizce,PDR ,Dikab yerine 75-76-77-78 ve yukarısında puan alan diğer branşlar atanır inşallah #nisanda 40 bin atama

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 10.04.2015 20:28
sınıf sınıf

dostum ama sınıfçılar en son 73 ile atandı . bilginize

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 08.04.2015 17:06
besyo besyo

Nabi avcı bizi temsil eden bir bakan asla olamadı inşallah seçimden sonra gelecek olan bizi anlar 13 senedir atanamadım bakan bey üniversiteyi bitirmiş öğretmenlere kpss.den dolayı yetersiz diyo iş veremiceniz gençlere yeni üniversite bari açmayın hakkımızı verin.nisan ataması olmalı ya da siz gidinnnnb

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 07.04.2015 21:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.