X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TEOG'da ilginç soru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'da ilginç soru

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 12:43
TEOG'da ilginç soru
TEOG'da ilginç soru

Kullanıcıya yıllık ortalama 120 lira yük getiren kaçak elektrik, liseye geçiş sınavı ’da öğrencilere soruldu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında “Hangisi kul hakkını ihlal eden davranışlardan biridir?” diye sorulan sorunun yanıtı “Kaçak elektrik kullanmak” oldu.

Türkiye'nin en önemli sorunları arasında yer alan ve abone başına yıllık ortalama 120 lira civarında yük getiren kaçak elektrik konusu liseye geçiş sınavında soru oldu.

Geçen hafta yapılan ikinci dönem sınavında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğrencilere, "kul hakkı-kaçak elektrik" nedensellik ilişkisini ortaya koyan bir soru yöneltildi.

"Hangisi kul hakkını ihlal eden davranışlardan biridir?" çoktan seçmeli sorunun yanıt şıkları, "Trafik kurallarına uymak", "Kamu mallarını korumak", "Komşularla iyi geçinmek" ve "Kaçak elektrik kullanmak" şeklinde verildi. Bu sorunun doğru cevabı ise "Kaçak elektrik kullanmak" olarak açıklandı.

KAÇAĞIN MALİYETİ 400 MİLYON LİRA

Türkiye genelinde kayıp-kaçak bedelinin 400 milyon lira olduğu tespit edilirken, bu maliyetin 36 milyon aboneye yansıtıldığı belirtildi. İller bazında ise kayıp-kaçak oranları incelendiğinde; yüzde 79 ile Mardin, yüzde 76 ile Şanlıurfa, yüzde 70 ile Diyarbakır başı çeken iller oldu. Kaçağın en az olduğu il ise yüzde 2.2 ile Çanakkale. Kütahya, Uşak, Osmaniye ve Nevşehir de yüzde 5 ile kaçağın en az olduğu iller arasında yer aldı.

Kaynak: Habertürk

kalan karakter 1000

MAĞDURUM MAĞDURUM

BU NASIL BİR SINAVDI ANLAYAMADIM 1. TEOG GAYET İYİ GEÇERKEN 2. TEOGTA ÇUVALLAYAN BİRİ OLDUĞUMDAN MAĞDURUM VE MAĞDURUZ 1. DÖNEM DİNDEN FUL ÇEKENLERİN SAYISI 24 KEN 2. DÖNEM 15 E DÜŞTÜ.
BU EĞİTİM SİSTEMİ DÜZELMELİ YOKSA BU GİDİŞLE TÜRKİYE BATAR EĞİTİM SİSTEMİNE YABANCI DEVLETLERİNDE BURUN SOKMALARINA SON VERİLMELİDİR GİDİŞAT İYİ BİR SONUÇ ÇIKARMIYOR

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 20.06.2015 14:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.