X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğretmene ek gelir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğretmene ek gelir

  • Giriş Tarihi: 11.8.2015
Öğretmene ek gelir
Öğretmene ek gelir

Öğretmenlerin talepleri toplu sözleşmeye taşındı. Ek gösterge, ek ders ücreti ve eğitime hazırlık ödeneği artışı masada. Kalknımada öncelikli yörelerde çalışanlara 710 lira ek tazminat göründü...

Toplu sözleşmeyi yakından izleyen öğretmenlerin, ücretlerine ilişkin pek çok talebi var. Memur- Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen, kalkınmada öncelikli yörelerde zorunlu olarak çalışan öğretmenler için 710 liraya varan ek tazminat verilmesini masaya taşıdı. Ek ders ve öğretim yılına hazırlık ödeneğinde artış talebinin yanı sıra öğretmenlere nöbet ücreti de gündemde. Bazı talepler şöyle:
Öğretmen kadrolarında bulunanların mevcut ek gösterge rakamları 600 puan artırılsın.
MEB kadrolarında bulunan tüm kamu görevlilerine her yıl 15 Eylül'de ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 165'i oranında öğretim yılına hazırlık ödeneği verilsin.
Nöbet tutan müdür ve müdür yardımcıları ile öğretmenlere her gün 6 saat ek ders ücreti ödensin.
Merkezi sistemle yapılan sınavlarda görev alanlara, ek ders ücreti yerine sınav ücreti verilsin.
Kalkınmada öncelikli yörelere sürekli görevle atananlara ek gösterge dahil en yüksek devlet memuru aylığının; 1. bölgede görev yapanlara yüzde 10'u, 2. bölgede görev yapanlara yüzde 30'u, 3. bölgede görev yapanlara yüzde 40'ı, 4. bölgede görev yapanlara yüzde 50'si, 5. bölgede görev yapanlara yüzde 60'ı, 6. bölgede görev yapanlara yüzde 75'i, 7. bölgede görev yapanlara yüzde 90'ı oranında ek tazminat ödensin.

KAYNAK: TAKVİM

kalan karakter 1000

baltundere baltundere

maaşlarda ve özlük haklarında iyileştirme yapılsın.ancak öğretmenlerin de büyük bir kısmının gevşek çalıştığı ortada.onlarda performanslarını ve geleceğimizin insanlarını daha donanımlı yetiştirme konusunda özverilerini artırma konusunda gayretli olmalılar diye düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.08.2015 10:51
89 89

maaşları iyi olduğu için birde böyle bir ek ücrete gerek yok bence.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 12.08.2015 08:31
87 87

SEN HANGİ YARGILAMA MAKAMINDA YER ALIYORSUNDA İNSANLARIN TÜMÜNÜ AYNI KEFEYE KOYUYORSUN. 88 NİCKİYLE YORUM YAPAN HİLKAT GARİBESİ.EĞER ÖĞRETMENLER HAK ETMİYORSA ÇEVRENDEKİ BUNCA DOKTOR MÜHENDİS AVUKAT İMAM VE HER TÜRLÜ BÜROKRAT KENDİLİĞİNDEN Mİ ORTAYA ÇIKTI. NANKÖR. ASIL SENİN GİBİ GÖZÜ ÖĞRETMENİN MAAŞINDA OLAN BİRİSİNE YAZIKLAR OLSUN.
ÜCRET MEVZUSUNA GELİNCE; YUKARIDA ZİKRİ EDİLEN PARANIN YÜZDE ONU ZAM OLARAK YA ÇIKAR YA ÇIKMAZ.GERİSİ KESİNLİKLE YALAN. 10 YILDIR ÖĞRETMENİM 2300 LİRA MAAŞ ALIYORUM. YILLARDIR YAPILAN YALAN HABERLERE GÖRE ŞU AN BEN 10.000 LİRA ALIYOR OLMALIYDIM. HABER ORTAYA ATILIR İNSANLARDA BİR ALGI OLUŞTURULUR,BU DA YETERLİDİR ZATEN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.08.2015 14:46
88 88

BENCE ÖĞRETMENLER BU PARAYI HAKETMİYORLAR. ÇÜNKÜ YÜZDE 85' İ DEVLET DÜŞMANI . ÇÜNKÜ ARTI ÇOCUKLARIN BEYNİNİ YIKIYORLAR ,ŞU ANKİ DEVLETE KARŞI, DEVLETİN PARASI ONLARA HARAM OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 11.08.2015 13:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.