X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER E-Okul giriş nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

giriş nasıl yapılır?

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 22:36 Güncelleme Tarihi: 29.9.2015 15:27
E-Okul giriş nasıl yapılır?
E-Okul giriş nasıl yapılır?

E Okul () veliler için büyük kolaylık sağladı. VBS'ye giriş yaparak öğrencilerin ders notları ve devamsızlık gibi bilgilerine tek tıkla ulaşabilirsiniz. E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

Velilerimiz kıymetli öğrencilerimiz olan çocuklarının okuldaki durumları hakkında bilgi alması için oluşturulan ile eğitim alanında büyük bir kolaylık getirilmiştir. Öyle ki anne ve babaların çocukları ile ilgili tüm ayrıntıları, notları, sözlü notları, yıl sonu ortalamaları, takdir teşekkür bilgilerini ve devamsızlıklarına ilişkin her ayrıntıyı okula gitmeye gerek kalmaksızın online olarak internet üzerinden bilgi sahibi olması mümkün hale gelmiştir. Tüm bunlar için ilk önce e okul ne giriş yapılması yeterli olacaktır. Bunun için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E OKUL VELİ GİRİŞİ

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ

E Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencilerin durumları ile ilgili pek çok konu hakkında bilgi alınması mümkündür. Öyle ki öğrencilerinizin devamsızlık durumlarını sorgulamak, öğrencilerin yazılı notlarını öğrenmek, karne notlarını sorgulama gibi pek çok işlem e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenmek mümkündür.

() E Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacak olan velilerin öncelikle öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanması gerekmektedir. Öyle ki öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarası kullanılarak giriş yapılabilen bu sistem velilere tüm bilgileri ayağına kadar getiriyor. Erişim sağlandıktan sonra e-okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden dilediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Bu projenin en önemli amacı olan okul öğrenci ve veliler arasında köprünün kurulması E Okul projesi ile gerçekleşmiştir. Projenin amacına hizmet ettiğini söylemek mümkün olacaktır. Öyle ki veliler tarafından alınan bildirimler sayesinde bu projenin çok yararlı olduğu veokul konusundaki işlemler için büyük yararlar sağladığı belirtilmektedir.

Tüm bu bilgiler dahilinde sizlerde E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak belirtilen sorgulamaları gerçekleştirebilir ve bu doğrultuda öğrenciniz hakkında bilgi alabilirsiniz. MilliEğitim Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen ve tamamen ücretsiz olarak velilerin bilgilendirmesi amacıyla kullanıma sunulan bu portal internet üzerinden her zaman erişime açıktır.

kalan karakter 1000

abdullah abdullah

matamatik yüzünden taktir alamaya bilirim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2015 22:28
nisa nisa

benimki takdir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.06.2015 21:15
abdullah abdullah

bu dönenem belki taktir alamam

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2015 22:26
nursena nursena

arkadaşlar nasıl açılıyor acil cevap

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2015 19:36
bunu bunu

çok kötü bi notum var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 21.05.2015 17:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.