X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eğitimde devrim gibi karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Eğitimde devrim gibi karar

  • Giriş Tarihi: 10.10.2015 01:59 Güncelleme Tarihi: 10.10.2015 04:18
Eğitimde devrim gibi karar
Eğitimde devrim gibi karar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni dönemde bütün okulların tam gün eğitime geçeceğini açıkladı.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ile birlikte katıldığı 32 derslikli Ak mercan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 10 yılda kapsamı gittikçe genişleyen bir sessiz devrim yaşadığını belirtti.

'TÜRKİYE SESSİZ DEVRİM YAŞIYOR'

Son haftalarda sadece millî eğitim alanında yapılanların dahi sessiz devrimi anlatması açısından yeteceğini ifade eden Bakan Avcı, şöyle devam etti:
"Türkiye 10 yıldır kapsamını gittikçe genişleten sessiz devrim yaşıyor. Sadece son haftada yaşadıklarımı kısaca size özetleyeyim. Bir hafta önce Eskişehir'de Şehir Hastanesi´nin temelini attık. Dün Eskişehir'de Millî Eğitim Bakanlığı olarak dünyanın en büyük eğitim portalının eğitim ve bilişim ağının 2. versiyonunu hizmete sunduk. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerimizin her türlü okul dışı destek ihtiyacını karşılayabileceği, yani kestirmeden söylersek dershane soygununa, yardımcı kitap adı altında bandrolsüz kitap soygununa son vermek üzere fevkalade yararlı eğitim ve bilişim ağıdır. Öğrenciler istediği konuda, yüz binlerce eğitim malzemesini bulabiliyor. Bu sabah İstanbul Sanayi Odası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile teknik eğitime ilişkin ilgili protokol imzaladık."

'BÜTÜN OKULLAR TAM GÜN EĞİTİME GEÇECEK'

Millî Eğitim Bakanlığı olarak eğitimi hem muhteva hem de fiziki olarak güçlendirmeye devam ettiklerini anlatan Bakan Avcı, "Her gün yeni yeni kurumlar eğitim camiamıza katılıyor. Son 13 yıldır her alanda elde edilen kazanımları eğitimimize de yansıtmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda, başlattığımız sessiz devrim hızını artırarak devam edecek. Yeni dönemde bütün okullarımız tam gün eğitime geçecek. Bu da yeni okullar, yeni açılışlar demek. Bugün yaşadığımız açılış coşkusunu ülkemizin her yöresinde yaşatmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

İMAM HATİPLERE İTİBAR İADESİ

İnsanı merkeze alan medeniyet anlayışının insana hürmeti ve insan haklarına saygıyı öğrettiğini vurgulayan Bakan Avcı, şunları söyledi:
"İmam hatip liselerimiz, geleneksel değerlerimizi, kültürel zenginliğimizi, modern eğitim anlayışıyla birleştiren, memlekete, millete, insana hizmet esas alan eğitim kurumlarıdır. İmam hatip liselerinin ara dönemlerinde, darbe dönemlerinde uğradıkları haksızlıkların neye hizmet ettiği, neyi engellediği, bu okulların kuruluşundan itibaren üstlendikleri misyonla yakından ilgilidir. Bizim İmam Hatip Liseleriyle ilgili yaptığımız düzenlemeler bir hakkın iadesinden ibarettir. Maarifimiz tüm eğitim kurumlarıyla bir bütündür, bütün okullarımız ülkemizin istikbaline, kendi niteliğine uygun olarak hizmet etmektedir. Eğitimde sağladığımız normalleşme sürdükçe, başlattığımız dönüşüm programları tamamlandıkça bu tören gibi pırıltılı örnekler çoğalacak. Bütün okul türlerindeki kurumlarımız gücümüz ve değerimiz olmaya devam edecek."

Konuşmaların ardından Bakan Avcı ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu okullarda uygulanacak e-nabız sisteminin protokolünü imzaladı.

Program Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı ile okulun açılış kurdelesini kesmesi ve ardından Bakan Avcı'nın hayırseverler ile beraber ilk ders zilini çalması ile sona erdi.

kalan karakter 1000

hak hak

daha bunca yıl geçti 4 4 4 ü uygulayamadın ilkokul o.o. lise aynı binada hala ders yapıyorlar güya kanun var. bunu nasıl yapacaksın?** yapamyacağı vaad etmek diğer partilerin felsefesidir. sana yakışmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.10.2015 19:22
kadir yıldırım kadir yıldırım

devletin verdiği kitaplar boş öğretmenler kitapların yüzüne bile bakmıyor devlet boşuna o kitapları dağıtıyor yayın evlerine insanları yönlendiyorlar büyük rant dönüyor acaba bilerekmi yapılıyor yayın evleri ve bazı öğretmenler al gülüm ver gülüm yapıyor bunu nasıl oluyorda devlet görmüyor insanlar üç kuruş maaş alıyor onuda kitap evlerine veriyor yetkillere sesleniyorum dağıttığnız kitapların parasıda bu vatandaşın cebinden çıkıyor ozaman dağıtmayın yazıktır

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 10.10.2015 18:37
fvz fvz

ikili egitim ile türkiye modeli tam gün egitim arasında ne fark var Allah aşkına. önceden çocuklar evlerine en yakın okula gidebilirdi. şimdi gidemeyenler nedeniyle açık lise patladı.servis olayı patladı.çocuklarını arabayla bırakanalr patladı.trafik keşmekeşi patladı.
adı tam gün egitim ama saat 9 da başlıyor.neden saat 10 da başlamıyor. oglen 1 derslik ara verilip 2 ders sonra dagılıyorlar.servis parası ögle yemegi parası kaç kişinin kaç çocuk için gücü yetiyor. okullarda bedava yemek vermedikten sonra okula ulaşımı ücretsiz yapmadıktan sonra neyin devrimi. 18 yaşında seçme ve seçilme hakkını vermişsin ama lise son sınıfları içeri kilitleyip veli izni olmadan dışarı bırakmıyorsun teneffüste dışarı kaçar diye kapıları kilitletiyorsun. evet bu bir devrimse saçmalık devrimi.sana ne belli yaşa gelmiş adam ister girsin ister çıksın dersten ve sonucuna katlansın. 15 yaşıda aile kararıyla çocuklar evlenip çocuk sahibi oluyorlar ama derse giriş çıkış konusunda inisiyatifleri yok.devrim!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır5
cevapla 10.10.2015 13:21
tokat tokat

okullar sivil kıyafet olsun bazı kişileri zengin etmen en güzeli kot kaban okul mini eteklere bakın gömlegi açık kıravat salanmış utanıyorum sivilden yanayım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 10.10.2015 11:05
tokat tokat

anlamadıgım meslek lisesinde ögretmenler 1 gün okula gidiyo diger günler yatıyo bunları diger okula el egtim ve bilgi egtimi olarak görevlendirin boşu boşun yat

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 10.10.2015 11:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.