X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 2016 TEOG sınavı ne zaman başlıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

2016 TEOG sınavı ne zaman başlıyor?

  • Giriş Tarihi: 26.4.2016 10:30
2016 TEOG sınavı ne zaman başlıyor?
2016 TEOG sınavı ne zaman başlıyor?

Öğrenciler 2. dönem TEOG sınavına 27 - 28 Nisan 2016'da girecek. Bu sınavın mazeret sınavı da 14-15 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. 2' dönem TEOG sınavı sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesinde açıklanacak.

EN ÇOK SORU NEREDEN GELECEK?

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin katıldığı bir televizyon programında "Bu sınavda ağırlıklı olarak ik dönem soruları olacak. Daha düşük oranda birinci dönem konularından da soru gelecek" ifadelerini kullandı.

Daha iyi bir liseye girmek isteyen öğrenciler TEOG Sınavı'nda ter dökecek

TEOG NEDİR?

Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı(TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır. Öğrenciler TEOG'da, Türkçe, Matematik, Fen ve , T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulmaktadır.

TEOG sınavları Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi olmak üzere 6 dersten yapılıyor. İki yıldır TEOG sınavlarındaki soruları, değişik illerdeki devlet okullarında görevli öğretmenler hazırlıyor. Bu yılın sorularını 83 öğretmenler hazırladı.