SON DAKİKA: TEOG YEP sınav sonuçları açıklandı - TIKLA ÖĞREN

Giriş Tarihi: 29.6.2016 19:00
SON DAKİKA: TEOG YEP sınav sonuçları açıklandı - TIKLA ÖĞREN

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği TEOG YEP sınav sonuçları açıklandı. TEOG sınav sonuçlarınızı öğrenmek için detayları inceleyebilirsiniz. İşte TEOG YEP sınav sonuçları...

TEOG YEP sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler sonuçlarını öğrenmek için e- giriş yapmaya başladılar. TEOG YEP sınav sonuçlarını bu başlık altından da öğrenebilirsiniz. İşte TEOG YEP sınav sonuçları

(MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında düzenlenen ortak sınavlara giren 1 milyon 168 bin 48 ortaokul 8' sınıf öğrencisinin, liselere yerleştirmelerinde kullanılacak Yerleştirmeye Esas Puanları'nı (YEP) açıkladı. Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinden YEP'lerini öğrenebilir.MEB'den yapılan duyuruda "Bu sonuçların ardından öğrenciler, yerleştirme ve tercih işlemleri ile ilgili olarak illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabilecek" denilerek, okullarda rehberlik etmeleri maksadıyla rehber öğretmen görevlendirmesi yapıldığı belirtildi.

TEOG YEP SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİHLER 15-25 TEMMUZ ARASINDA

Öğrenciler, 15-25 Temmuz arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek ve okul müdürlüklerine müracaat ederek tercih işlemlerini onaylatacak. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. Öğrencilerin, tercihlerinde düşündükleri değişiklikleri okul müdürlüklerinde onaylama işleminden önce yapmaları gerekiyor.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI 8 AĞUSTOS'TA

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos'ta yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. Buna göre; 9-15 Ağustos, 19-23- Ağustos ve 26-31 Ağustos tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek. 5-8 Eylül arasında ise, il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınacak. 9 Eylül itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
SON DAKİKA: TEOG YEP sınav sonuçları açıklandı - TIKLA ÖĞREN
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz