X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşkur sosyal medya uzmanı yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşkur sosyal medya uzmanı yetiştiriyor

  • Giriş Tarihi: 7.2.2013 11:19

Plato Meslek Yüksekokulu ve İŞKUR işbirliği ile yapılan 600 saatlik “Sosyal Medya Uzmanlığı” kursunu tamamlayanlara, düzenlenen tören ile sertifikaları İşkur İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun tarafından verildi.

İki yüz saati teorik, dört yüz saati pratik altı yüz saat olan "Sosyal Medya Uzmanlığı" eğitimi Plato Meslek Yüksekokulu Balat yerleşkesinde yapılan tören ile sonlandı.

Plato Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen törene; İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Tolga Yazıcı, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Mustafa Melek, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer, Yüksekokul Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Osman Nazif Hazinedar, İŞKUR Beyoğlu Merkez Müdürü Cihan Kapucu ile Yüksekokul Öğretim Görevlileri ve kursiyerler katıldı.

Plato Meslek Yüksekokulu'nun uzman öğretim görevlileri tarafından verilen eğitim ile Temel HTML ve web sitesi yapımı, ara yüz tasarımı, grafik tasarımı, sosyal medya, sosyal medya uygulamaları, markalar için sosyal medya nasıl kullanılır, sosyal medya ile müşteri yönetimi, sosyal medyada blog ve bloggerların yeri, kurumsal blog oluşturmak ve yönetmek, sosyal medyada itibar ve kriz yönetimi, sosyal medyada hukuk ve süreçleri, sosyal medyada yatırım geri dönüşü ve ölçümleme gibi konular üzerine eğitim alan yüz kursiyerden yetmiş beş kişi sertifika almaya hak kazandı.

Nitelikli eleman yetiştirmenin ve sektör ile üniversite işbirliklerinin önemini belirten Doğruer, Plato Meslek Yüksekokulu olarak sektör ile iç içe eğitim vermeye devam edeceklerini, bu bakımdan İŞKUR ile yeni projelere imza atabileceklerini vurguladı. Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer'in konuşması ile başlayan tören, Muammer Coşkun'un konuşması ile devam etti.

İŞKUR kurslarına 100.000'in üzerinde katılımın olduğunu ve kursiyerlerin % 44'ünün istihdam edildiğini vurgulayan Coşkun, üniversite mezunu oranının tüm işsizlerin % 11'ini oluşturduğunu da belirtti. Üniversite mezunlarında olduğu gibi meslek lisesi mezunlarının da tüm işsizlerin %11'ini oluşturduğunu belirterek mesleki eğitim alan kişilerin meslek sahibi olmalarının katkısı ile daha kolay istihdam edildiklerinin altını çizdi. Plato Meslek Yüksekokulu ile yeni eğitimlerle tekrar bir araya gelmeyi istediğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Tolga Yazıcı'nın katkılarından dolayı Muammer Coşkun ve Cihan Kapucu'ya plaketlerini takdim etmesi ile sertifika törenine geçildi. Muammer Coşkun, kursu birincilik ile bitiren Mustafa Hakan Çakan'ı tebrik edip sertifikasını verdi. Sertifika töreni kokteyl ile son buldu.

kalan karakter 1000

ceyhun emre ceyhun emre

bende teksiad sosal medya uzmanlıgı egıtımı aldım ama almaz olaydım. kesinlikle teksiad egıtım almayınız magdur olursunuz. 150 kısı alıpta egıtım kalıtesı düşük oluyorsa oradan hıc bır sey olmaz zamanıza yazık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 15.02.2013 10:02
Gürkan Gürkan

Evet bizde işkur tarafından açılan böyle bir kursa katıldık ama istihdam oranımız maalesef %41 lerin çok çok altında umarım sırf laf olsun diye kurs açıp kursiyerler bizim gibi mağdur edilmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 15.02.2013 01:47
Ehli Keyf Ehli Keyf

Kurs'u birincilikle bitiren Hakan Çakan uzmanı olduğu Sosyal Medya alanında herhangi bir iş bulamadı

Kurs'un iş garantili olmasına rağmen mezunlarına iş bulamaması Devlet Özel sektör eğitim ticarethanesi eli ile işsiz gençlerin bir meslek sahibi olma umutlarını 3,5 ay ve 600 saat boyunca sömürmekten başka bir sonuç da doğurmadı. Bu işten karlı çıkan yine işsizler değil, kesesini dolduran Plato MYO ile reklamını yapan İşkur bürokrat takımı oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 11.02.2013 13:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.