X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 80 bin sözleşmeliye kadro müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

80 bin sözleşmeliye kadro müjdesi

  • Giriş Tarihi: 5.5.2013 14:42 Güncelleme Tarihi: 5.5.2013 14:52

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, sözleşmelilere kadro geleceğini duyurdu. Çalışmalar sürerken, hangi kurumda kimlerin kadroya geçeceği ile ilgili önemli bilgilere ulaşıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bir süredir devam ettirdiği 'sözleşmeliye kadro' çalışmaları tamamlandı. Belediyelerdeki 20 bin sözleşmeliyle birlikte KİT'ler dışında görev yapan 60 bin sözleşmeli kamu görevlisinin daha kadroya geçirilmesi de gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunu bu hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını, çıkacak karara göre de çalışmanın Haziran'dan önce biteceğini söylemişti. Takvim gazetesi söz konusu çalışmanın detaylarına ulaştı. Sözleşmeliler bulundukları kurumda artık kadrolu olarak görevlerine devam edecek. Diğer 4A'yla tabi kadrolu personelin sahip olduğu haklara kavuşacak.

HEMEN HER KURUMDA VAR

Çalışmaya göre kadroya geçirilecek sözleşmeliler ve kurumları şöyle:

1) İl özel idarelerinde 5302 sayılı ve belediyelerde 5393 sayılı Kanun ile görev yapan sözleşmeli personel.

2) TRT'de 2954 sayılı Kanun'a göre görev yapan sözleşmeli personel.

3) 3289 sayılı Kanun'un 30 uncu maddesi kapsamında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan spor uzmanı ve antrenörler.

4) Diyanet'te 4B'li personel.

5) "657 sayılı Kanun ile diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin hükümlerine bağlı olmaksızın" hükmü çerçevesindeki sözleşmeli personel.

6) Yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme projelerinde proje süresiyle sınırlı olarak görev yapanlar.

7) Başta Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı olmak üzere, çeşitli kamu kurumlarında görev yapan; 632 sayılı KHK'nin kapsamında yer almalarına rağmen KHK'nin yürürlüğe girdiği tarihte atanmış fakat fiilen göreve başlamamış olmaları nedeniyle kadroya geçemeyen personel.

8) 632 sayılı KHK'nin yürürlüğe girdiği tarihten sonra 632 sayılı KHK kapsamında kadroya geçiş imkanı verilen sözleşmeli personel statüsündeki pozisyonlarda istihdam edilen tüm sözleşmeli personel.

9) Kamu kurum ve kuruluşları bünyesindeki döner sermaye işletmeleri tarafından istihdam edilen ve mali hakları döner sermaye işletmesi bütçesinden ödenen sözleşmeli personel.

4C'Lİ DE KADRO MÜJDESİ BEKLİYOR

Hükümete iletilen talebe göre 4C statüsünde istihdam edilen personelin, öğrenim durumlarına göre Genel İdare Hizmetleri Sınıfı'na geçirilmesi isteniyor. Bunun yanında TÜİK'te görev yapan 4C'li personelin anketör unvanı ile kadroya geçirilmeleri de talepler arasında.

Sendikalar ayrıca işçi statüsünde istihdam edilmekle birlikte görevleri itibarıyla memur statüsündeki ve üniversite mezunu personel için de kadro istiyor. KAYNAK: TAKVİM

kalan karakter 1000

zavallı zavallı

kadro ıcın umıdım yok zatende verseler bıze sıra gelmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.12.2014 12:45
kezban beyuzakuş kezban beyuzakuş

sayın başbakanımız biz okullarda 9 ay sözleşmeli personeliz mart ayında sözleşmemiz bitiyor.önce ALLAH sonra sizden başka güvencemiz yok.inş.RABBİM bizim sesimizi duyurur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.12.2013 16:07
sesimizi duyun sesimizi duyun

aynı görüşteyim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.11.2014 09:37
elmas elmas

ben belediyede üç yıldır çalışıyorum benim toplu sözleşmeden haberm yoktu tasöğrnde çalısyordum fakat kado hakkına sahipmişm tabi ben bunu gün farkıyla kaçırdım...bu 80 bin sözleşmelilerin kadro hakkı benim içinde geçerli olurmu....lüttfn buna cevap verrmsnz içinzde bilen varsa

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 22.08.2013 21:44
mehmet karakaya mehmet karakaya

okul hizmetlilerine yani sözleşmeli hademelere kadro gelecek mi...?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.08.2013 23:57
imdat imdat

tedaş personelıde bu kadrolar arasına gırıyo mu ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.07.2013 01:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.