X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Numarasını taşıyanlar dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Numarasını taşıyanlar dikkat

  • Giriş Tarihi: 6.5.2013 11:39

Numarasını taşıdıktan sonra kesilen son faturadan haberi olmayanlar ya yüksek fatura ya da icra şoku yaşıyor.

Numarasını farklı bir operatöre taşıyacakları gsm operatörleri öyle bir cezalandırdı ki. Şikayetvar'ın haberine göre; Cep telefonu kullanıcılarının numara taşımak için operatörüne başvuranların talepleri fatura kesim tarihinden sonra diğer operatöre iletiliyor. Numarasını taşıdıktan sonra kesilen son faturadan haberi olmayanlar ya yüksek fatura ya da icra şoku yaşıyor.

Numarasını farklı bir operatöre taşıyanların şikayetlerine dikkat. Gsm operatörleri kendilerinden vazgeçerek farklı bir operatöre geçen abonelerine öyle bir oyun oynadı ki. Numarasını taşımak isteyenler taleplerini operatörlerine bildirdiler. Operatörleri numaranın taşınması gereken operatöre fatura kesim tarihinden sonra işlemi bildirdi. Böylece farklı operatöre geçen kullanıcı eski operatöründen aylar sonra gelen yüksek fatura hatta icra ile adeta şaşkına döndü. Uzmanlar cep telefonu kullanıcılarını uyararak "Numara taşıma azami 6 günde gerçekleştirilmelidir. Bu süreyi geçirmeden numara taşıma işleminizin yapıldığından emin olun" dedi. İşte Şikayetvar'a gönderilen şikayetlerden bazıları şöyle:

9 Ay Sonra İcra Geldi!

"9 ay önce gsm hattını başka bir operatöre taşıdım. Taşımadan önce son faturalarımı ödeyip başka borcum var mı diye sorgulattım yok dediler. Operatör geçişini yaptım 9 ay sonra yani avukatlıktan aradılar yasal işlem başlatılmış sebebi 9 ay önce olan faturamız. Operatör numara taşıma sırasında fatura kesim tarihinden sonra işlem başlatmış. Hiç bir fatura tarafıma iletilmedi şimdide yüksek bir fatura istiyorlar. Bu nasıl bir işlem dava açacağım. Borcum yok deniyor sonra borç çıkıyor nasıl bir iş bu!"

Fatura Kesim Tarihine Dikkat!

"Mart ayında hatlarımdan birini başka bir operatöre taşımaya karar verdim ve 18 martta başvurumu yaptım. 24 mart gece 23 civarlarında hattımın taşınacağı mesajı geldi. Neden bu kadar geç olduğunu anlayamamıştım. Hattımı taşımamın üzerinden 1.5 aydan fazla süre geçtikten sonra şok bir fatura ile sebebini anladım. Meğer benim fatura kesim tarihim ayın 24'ünde imiş. Operatör hattımı taşıyacağımı duyunca uyanıklık yaparak son güne kadar beni bekletmiş ve yeni fatura dönemine girdiğim ilk gün geçişimi yaparak benden 1 gün bile kullanmadığım döneme ait tam ay parası istiyor. Fatura İptal edilmezse tüketici mahkemesine gideceğim."

Numara Taşıma Hakkında Bilinmesi Gerekenler;

-Numara taşımak için geçmek istediğiniz operatöre başvurmanız yeterlidir. Gerekli işlemleri yeni operatörünüz sizin adınıza gerçekleştirir.

-Başvuru formu ile kimlik bilgileriniz başvuru işlemi için yeterlidir.

-En fazla 6 gün içerisinde geçiş işlemi tamamlanır.

-Yeni operatörünüz size yeni bir SIM kartı verir. Ancak SIM kartınız işlemlerinizin tamamlanması ardından aktif hale gelir.

-Numara taşıma işleminizin tamamlandığı ve SIM kartınızın aktif olduğu zaman bilgisi size SMS ya da e posta ile yeni operatörünüz tarafından bildirilir.

-Faturalı hatlar ön ödemeli hatlara ya da tam tersi ön ödemeli hatlar faturalı hatlara taşınabilir.

-Eski operatörü ile taahhütnamesi olanlar da numara taşıma işlemi yapabilirler. Ancak söz konusu taahhütnamede yer alan yükümlülüklerin ayrıca yerine getirilmesi gerekebilir.

kalan karakter 1000

merhab merhab

hattınızı numara taşımadan 1 saat önce faturalıdan faturasıza geçirin sonra taşıma işlemi yapın uyanık olun :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 20.12.2014 22:14
rte hükümeti nerde rte hükümeti nerde

hükümet nerde?
HUKUK hak kalmadı mı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 06.05.2013 23:47
Hayda Hayda

Siz aylardır bankalarla ilgili haberler yapıp duruyorsunuz. Asıl bu cep telefon operatörlerini inceleseniz ya. Önceden ne güzel 532 li numaralar Turkcell, 555 liler Avea 542 li olanlar da Vodafone idi. Biz de arkadaşlarımızı ararken hangi operatörde biliyorduk ona göre konuşuyorduk. Şimdi kim hattını nereye taşımış belli değil. Alıyorsun bir paket, tüm avealılarla ücretsiz görüşme imkanı veriyor misal ama aradığın tüm arkadaşların turkcellde ise vay haline

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 06.05.2013 22:36
türkiye türkiye

vodafona sakın geçmeyin. numaralarınızı herkese satıyorlar. sokak satıcılarında bile numarız gezer. bunları vodafon yapıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 06.05.2013 22:00
Kadir Demir Kadir Demir

Fatura kesim tarihi her ayın 26 sı iken 3 gün önce başka gsm firmasına geçiş için dilekçe verdim. Hesap kesim tarihinden 2 gün sonra diğer operatöre geçiş yapıldı.8 ay sonra tam dönem faturası ve faizi ile birlkte ödeme emri geldi.Ben ödemeyeceğimi yasal olmadığını söyledim, sonra icra takibi yaptılar, tüm gerekçeleri ile birlilkte icraya itiraz ettim ve itirazım kabul edildi.9 ay geçmesine rağmen ücreti talep eden firma beni dava etme cesareti gösteremedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 06.05.2013 19:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.