X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan'dan memura müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan'dan memura müjde

  • Giriş Tarihi: 16.4.2014 09:03 Güncelleme Tarihi: 16.4.2014 13:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kamuda fazla çalışma genelgesine göre, kamu görevlilerine, belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmayacak.

Resmi Gazetede yayımlanan genelgeye göre, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2014 ve 2015 Yıllarını Kapsayan 2. Dönem Toplu Sözleşme'de varılan mutabakat çerçevesinde, fazla çalışma uygulamalarıyla ilgili kamu kurum ve kuruluşları bu genelgede belirtilen konulara özenle riayet edecek.

Kamu görevlilerine, belli bir sürede bitirilmesi gereken, zorunlu ve istisnai haller bulunmadığı sürece, günlük çalışma saatleri dışında fazla çalışma yaptırılmayacak. Fazla çalışma yaptırılmasının gerektiği zorunlu ve istisnai hallerde, fazladan çalışılan süreye ilişkin ücret, ilgili mevzuatı çerçevesinde ödenecek.

İlgili mevzuatı gereği fazla çalışma karşılığı ücret ödenememesi durumunda ise söz konusu kamu görevlilerine, başta 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesi ile 2009/12 sayılı Başbakanlık Genelgesi'nin ilgili maddesi olmak üzere tabi oldukları mevzuat hükümleri çerçevesinde, yaptırılacak fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabı ile izin verilecek. Ancak bu suretle verilecek iznin en çok on günlük kısmı yıllık izinle birleştirilerek yılı içinde kullandırılabilecek.

kalan karakter 1000

HASAN KARADENİZ HASAN KARADENİZ

AFEDERSİNİZ! BU HABERDEN NE ANLADM! BUNUN NERESİ MÜJDE. SANKİ MEMUR ZORLA MESAİYE KALIYORMUŞTA HÜKÜMET DEĞİŞMİŞ, YENİ HÜKÜMET MEMURLARI MI KURTARMIŞ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır4
cevapla 16.04.2014 17:36
Hep Kamu Hep Kamu

Hep kamu iyileştirmeleri yapın özel sektörde askeri ücret alalım haftanın 6 günü, günlük 12 saat çalışalım whree is this adalet AKP ? yapılan bütün iyileştirmeler bütün özel ve kamuyu kapsamalı maaşım 1200 lira ssk yatıyor askeri ücretten herkes dogrultmuş şeyini kim gelirse artık Hak istiyoruz Hakkımız olanları biz Özelde çalışanlarda istiyoruz saygılar ve sevgilerle

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır4
cevapla 16.04.2014 16:35
Bülent UYGUN Bülent UYGUN

Yorum yazmaya bile değmez bu habere ama "Müjde" diye halkın gözüne soktuğunuz bu habere konu mevzuat zaten 657 sayılı kanunda mevcut...Yani değişen ve yeni bir şey yok...Bizlere esas müjde gerçek ve doğru habercilik yapanların medyada egemen olması olcaktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır4
cevapla 16.04.2014 15:55
Şaban Tufanoğlu /// GEYVE Şaban Tufanoğlu /// GEYVE

*****
HAYIRLI OLSUN..."

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 16.04.2014 15:50
MÜJDEYE BAK MÜJDEYE BAK

28 yıllık memurum şimdiye kadar 1 kuruş mesai almadım üstelik 8 saatten fazla çalıştığım günlerde bile bu mesai ücretini ensesi kalın memurlar alır gariban memura ödemezler

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 16.04.2014 15:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.