X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Cazibe Merkezi İller Arasında Yer Alan Elazığ’da İlk Toplantı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cazibe Merkezi İller Arasında Yer Alan ’da İlk Toplantı Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
ELAZIĞ VALİLİĞİNDE YAPILDI. TOPLANTI VALİ MURAT ZORLUOĞLU BAŞKANLIĞINDA, BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ, TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI İDRİS ALAN, İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI METİN BAKİ ÖLÇÜCÜ VE FIRAT KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERİ MESUT ÖZTOP'UN
Cazibe Merkezi İller Arasında Yer Alan Elazığ’da İlk Toplantı Yapıldı

Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenmesi planlanan cazibe merkezi iller arasında yer alan ’da, yürütülecek süreç ve projeler için ilk toplantı yapıldı.
Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı değerlendirme toplantısı Elazığ Valiliği’nde yapıldı. Toplantı Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki Ölçücü ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop’un katılımıyla yapıldı. Toplantıda, Kalkınma Bakanlığı tarafından Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Elazığ için yürütülecek süreç ve proje önerileri konuşuldu.
Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında görece olarak az gelişmiş bölgelerde büyüme merkezi işlevi görecek kent merkezlerinin desteklenmesi amacıyla, 9 ve 10. Kalkınma Planlarında Elazığ’ın da içinde bulunduğu 12 il, cazibe merkezi olarak belirlenmişti.