X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TOKİ'den 8 bin peşinatla konut müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'den 8 bin peşinatla müjdesi

  • Giriş Tarihi: 7.3.2015 08:08
TOKİ'den 8 bin peşinatla konut müjdesi
TOKİ'den 8 bin peşinatla konut müjdesi

Başkanı Turan, konuk olduğu canlı yayın programına kentsel dönüşümle ilgili son çalışmaları aktarırken vatandaşlara bir de müjde verdi.

Kendisinin de özel sektör kökenli olduğunu ifade eden Başkanı M.Ergün Turan, özel sektördeki paydaşlarla TOKİ'nin yakın zamanda hem yurt içinde hem de yurt dışında farklı çalışmalar geliştireceklerinin müjdesini verdi.

M.Ergün Turan açıklamalarına şöyle devam etti:

LÜKS LARI, DAR GELİRLİ KONUTLARINI FİNANSE ETMEK İÇİN YAPIYORUZ

Toplu konut idaresi bütün enerjisini dar gelirlilere uygun konut üretimine vermiş durumdadır. Geçmişte de bu böyleydi ama sanki TOKİ sadece lüks konut üretiyormuş gibi bir algı var. Yaptığımız bütün bu işleri finanse edecek, finansman konutu dediğimiz (çünkü finansman da üretmek zorundayız) konutlar inşa ediyoruz. Toplam yapılan konut üretiminin yüzde 12-15'i arasında üretiminin dışında konut yapılarak onlardan finans elde edip 'da veya diğer şehirlerimizde dönüşüm ve sosyal konut çalışmalarını finanse etmek gibi bir çalışma söz konusu.

BİZ ORTA VE ALT GELİR KONUTLARIYLA İLGİLENİYORUZ

Biz orta ve alt gelir grubu konutlarla ilgileniyoruz. Üst segmentteki konutlarla ilgilenmiyoruz. Onları özel sektör üretebilir. Halkımızın bizden beklentisi kentsel dönüşüm anlamında şehirlerimizin yenilenmesi ve konut edinmekteki sıkıntılarla ilgili taleplerinin karşılanması. Tabi bunun için de TOKİ, Türkiye'nin her tarafında, sosyal konut ihtiyacında ciddi sıkıntıların yaşandığı alanlarda çok farklı disiplinler geliştirdik ve inşallah çok büyük çaplı konut projeleri hazırladık ve şu anda ihale etmeye de başladık. 'da şu anda sadece 2014'ün Ekim ayından bugüne kadar 5000 yeni konut ihale ettik.

İSTANBUL'DA 1500 KONUTLUK YENİ ÇEKİLİŞ

Önümüzdeki haftalarda İstanbul'da bir sosyal konut arzı yaparak çekiliş gerçekleştireceğiz. Detaylarını da basın toplantısıyla açıklayacağız. Yaklaşık 1500 konutu vatandaşlarımıza arz edeceğiz. Çok yoğun talep olduğunu biliyoruz. Şanlıurfa'daki, Gaziantep'teki, Diyarbakır'daki ve Manisa'daki vatandaşlarımıza da buradan müjde vermek istiyorum. Onlar için de çok büyük çaplı projeler hazırladık.

8 BİN TL PEŞİNAT VE 450 TL LE 2+1 DAİRELER

İnşaallah orada sosyal konut edinme arzusu içinde olan vatandaşlarımız için 2+1 dairelerde (Anadolu için) 8 bin TL peşinat ve 450 TL taksitle vatandaşlarımıza konut alma imkanı tanıyoruz. Bu vatandaşlarımız açısından çok iyi bilinen bir konu ama dışarıda, TOKİ ile bu paydaşlığı sağlamamış olan vatandaşlarımız bunu bilmiyorlar. Dolayısıyla Anadolu'da yaşayan bir vatandaşımız için 8 bin TL peşinat ve 450 TL taksitle (ödeme daire tesliminden sonra) konut sahibi olmak ancak sosyal devlet anlayışı ile yapılabilecek birşeydir.

kalan karakter 1000

satı satı

Ankaradada boyle bir haberi bekliyoruz tek umudumuz toki bir ev istiyoruz baska neisteriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.04.2015 14:26
satı satı

Katiliyorumm tokiden beklentilerimiz var insallah ev sahibi olmak zorlasti

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.04.2015 18:11
dilara  demirseçen dilara demirseçen

allahım.heyecandanuyuyamıyorum 28 yıldır ist. evsizlik çook zor tek şansımız toki başkatürlü ev sahibi olmamız imkansız allahım ne olur bana ve benim gibi olanlara nasip et amin aminnn inşallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.03.2015 20:57
süleyman süleyman

baş vurmayı nereye yapılacak evrak olarak neler gerekli lutfen bi cevap veriseniz sevinirim teşekkurlerr

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2015 20:51
ali ali

halk bankasına baswur toki için onlar gerekli ewrakları soyluyo

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.09.2015 10:32
melisa melisa

Bunu bende merak ediyorum öğrenebildiniz mi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.06.2015 16:48
muzaffer muzaffer

ben 25 yıldır ist da oturuyom inşallah bana ve benim gibi evi olmayanlara çıkır amin amin amin ama hep zenginlere ve evi olanlara yada tokide adaı olonlara çıkıyor ben 3 defa yazıldım çıkmadı 1 daha yazılaym bakayım ama artık umut yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 16.03.2015 00:46
BERRİN BERRİN

İNŞALLAH EVLER GERÇEKTEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÇIKAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 14.03.2015 09:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.