X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi, Türkoloji Bölümü Öğrencileri Atatürk Üniversitesi’nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi, Türkoloji Bölümü Öğrencileri Atatürk Üniversitesi’nde

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 09:59
  • Haberler
  • Erzurum Haberleri
  • Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi, Türkoloji Bölümü Öğrencileri Atatürk Üniversitesi’nde
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. İRFAN KÜFREVİOĞLU, GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NİN 20. YIL ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE BELGRAD ÜNİVERSİTESİ FİLOLOJİ FAKÜLTESİ TÜRKOLOJİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ.
Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi, Türkoloji Bölümü Öğrencileri Atatürk Üniversitesi’nde

Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 20. yıl etkinlikleri çerçevesinde Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi Türkoloji Bölümü öğrencilerini makamında kabul etti.
Türk ve Sırp kültürünün ortak yanlarıyla ilgili panel için ’a gelen Belgrad Üniversitesi öğrencileri Rektör Vekili Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
Atatürk Üniversitesine gelen her öğrenciyi bir kültür elçisi olarak gördüklerini ifade eden Küfrevioğlu, gönül birlikteliğinin her şeyin üstünde olduğunu belirtti.
Cumhuriyetin ilanından iki yıl sonra Türkçe konuşmaya başladıklarını vurgulayan Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ksenija ise, burada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile geçmişe dayanan bir kültür birlikteliğinin olduğunu ve bugün bunun artarak devam etmesini arzuladıklarını söyledi.