X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kar Yağışında Korkulan Olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kar Yağışında Korkulan Olmadı

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
TEPEBAŞI TİCARET ODASI BAŞKANI SÜLEYMAN BULUŞAN, NİSAN AYININ BAŞINDA GÖRÜLEN KAR YAĞIŞININ, ŞUAN İÇİN TARLADAKİ ÜRÜNLERE ZARAR VERMEDİĞİ SÖYLEDİ.
Kar Yağışında Korkulan Olmadı

Tepebaşı Ticaret Odası Başkanı Süleyman Buluşan, nisan ayının başında görülen kar yağışının, şuan için tarladaki ürünlere zarar vermediği söyledi.
Geçtiğimiz günlerde görülen kar yağışının ürünlere zarar vermediğini söyleyen Başkan Buluşan, afet ve don olayı olmadığı sürece gidişatın güzel olduğunu belirtti. İçinde bulunduğumuz dönemim ürünler açısından kritik olduğunu anlatan Buluşan, ”Mart sonu ve nisan başlarında yağan karın soğuk olarak mutlaka malın büyümesinde ve gelişmesinde etkisi var. Şu ana kadar bölgemizde aşırı bir don olayı olmadığı için tehlike görünmüyor. Meteorolojiye göre önümüzde günlerde yağış bekleniyor. İnşallah yağacak olan bu yağışlar, afetler ve don olmadığı takdirde, ürünlere faydalı olacak. Ürünlerin gidişatı şuan güzel, bunun yanı sıra artık mevsim itibari ile diğer bütün sebze ve meyveye de arazinin hazırlanması da güzel. Ama tabi ki içinde bulunduğumuz dönem çok kritik. Bu aylarda yağacak olan kar ürünleri haliyle etkileyecektir çünkü belirli bölgelerde artık ürün ekim zamanı geçmek üzere. Örneğin, yağış itibari ile pancar hasadımız geç kalabilir. Genel olarak şu ana kadar baktığımızda çok şükür aşırı bir sorun yok. Yağışlar gayet güzel gidiyor. İnşallah temennimiz, nisanın sonu ve mayısın başlarında da yağmur şeklindeki yağışların ülkemize çok büyük zenginlikler katması. 2015 yılı sezonunun hayırlı ve bereketli bir yıl olmasını diliyorum. Bu gidişatla devam ederse İnşallah Cenabı Allah afetsiz bereketli bir yıl verir, ülkemize üreticimize de, hayırlı uğurlu olur diyorum” dedi.