X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğrencilerden Örnek Davranışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğrencilerden Örnek Davranışlar

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:29
KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMLARI ÇERÇEVESİNDE İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERDE BULUNDU.
Öğrencilerden Örnek Davranışlar

Çamlıca Ticaret Odası İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası programları çerçevesinde Yunus Emre Devlet Hastanesine giderek hastaları ziyaret etti.
Kur’an-i Kerim öğretmenleri Nursen Yeşilyurt nezaretinde gül vererek hastaları ziyaret eden öğrenciler, duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Hastane yönetimi üyeleri, öğrencilerin bu örnek davranışlarını takdir ederek, hastalara moral oldukları için teşekkür etti. İmam Hatip öğrencileri hastane ziyaretinin ardından bölge esnafını ziyaret ederek esnafa gül takdim etti ve Kutlu Doğum Haftalarını kutladı.
Bir başka grup ise Tepebaşı Camisi önünde cemaat ve vatandaşlara “Bana Bir Hadis Söyle Sana Pilav Vereyim” projesi kapsamında bir masada vatandaşlara hadis öğretildi ve bir masada Kutlu Doğum pilavı ikram edildi. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği pilav ikramında insanların yüzünün güldüğü, öğrencilerin halkla kaynaştığı gözlemlendi.
Okul Müdürü Fatih Güngör, “Kutlu Doğum programları artık salonlara hapsedilmemeli, meydanlarda, sokaklarda, alış veriş merkezlerinde halkla iç içe olmalı. Bu hem öğrencilerimizin sosyo-kültürel gelişimlerine katkı sağlıyor, hem de onlarda unutulmayacak anıların oluşmasına vesile oluyor” şeklinde konuştu.
Çamlıca Ticaret Odası İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, açılışını İl Müftüsü Niyazi Ersoy’un açılışını yaptığı 3 boyutlu hadis sergisiyle farklı bir uygulamaya da imza atarak ilgi çekmeyi başardılar.