X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 10’uncu Uluslararası Eskişehir Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Festivali Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

10’uncu Uluslararası Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Festivali Sona Erdi

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 12:07
ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARININ HER SENE DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ BU YIL DA BİRBİRİNDEN FARKLI OYUNLARLA ESKİŞEHİRLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU.
10’uncu Uluslararası Eskişehir Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Festivali Sona Erdi

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının her sene düzenlediği Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali bu yıl da birbirinden farklı oyunlarla Eskişehirli çocuklarla buluştu.
21-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festival boyunca 4 ayrı sahnede birçok gösteri ve oyun sahnelendi. Şehir Tiyatrolarının yanı sıra Türkiye’den 5 farklı topluluk ve İtalya, Letonya, Moldova, Hollanda, Bulgaristan, Fransa’dan gelen misafir topluluklar, 22 temsil sahnelediler. Yaklaşık 5 bin çocuğun katıldığı açılış karnavalı yürüyüşü ile başlayan festival gün boyu süren etkinlikler ve Atiye konseri ile renklenirken, festival süresi boyunca tüm sahnelerde çocuklar festival için Eskişehir’e gelen konuk ekiplerin oyunlarını izleme şansı buldu. Çocukların büyük beğenisi ile sona eren festival, Ankara ve İstanbul’dan gelen tiyatro gözlemcilerinden tam not aldı.