Günün öne çıkan yazarları (11.09.2016)

  Giriş Tarihi: 11.09.2016 15:25
  • Günün öne çıkan yazarları (11.09.2016)

   Mehdi Eker. Deneyimli bir siyasetçi, AK Parti'nin kuruluşundan beri çizgisini koruyan kararlı bir demokrat, iyi bir entelektüel. Dün Eker'in Diyarbakır Bismil'deki aile mezarlığında 5 ayrı noktada toprağın altına yerleştirilmiş toplam 640 kilo patlayıcı bulundu! Engellenen planın korkunçluğunu bir düşünün. Bayram öncesi insanlar ölülerini ziyarete gidecekler ve tuzaklanmış patlayıcılarla katledilecekler!
   İnsanın aklına ister istemez Mehdi Eker'in Fetullah Gülen'in iadesi için ABD'ye gidecek olan AK Parti heyetinin başındaki isim olması geliyor. Çünkü 15 Temmuz Fetullahçı darbe girişiminin püskürtülmesinden hemen sonra devreye girip "2. Dalgayı" zorlayan PKK'nın Pensilvanya ile ilişkisi sır değil. Acaba FETÖ PKK eliyle Eker'e ve partisine gözdağı mı vermek istedi?
   Muhtemeldir, öğreneceğiz. Kesin olarak bildiğimse, emperyalistlerin elinde kukla olmuş bir ajanın emriyle Kürtlere saldıran PKK'nın bu tarz eylemleriyle ayağına sıktığı, taban kaybettiği.
   Çünkü aklı başında, namuslu, hiçbir insan, ister Kürt olsun, ister Türk, ister sağcı, ister solcu mezarlıklarda pusu atan, ölüleri bile rahatsız eden çakalların değil "siyasetini" desteklemek, ölüsüne bir tas su bile dökmez.