Bu hafta 8 film vizyona girecek

  • 1
  • 8
Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven'in yaptığı, Güneş Nezihe Şensoy, Doğa Zeynep Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu ve İlayda Akdoğan'ın başrollerinde oynadığı "Mustang" izleyiciyle buluşacak. Filmde, bir Karadeniz kasabasında büyükanneleriyle yaşayan, büyüme çağındaki 5 yetim kız kardeşin maruz kaldıkları toplum baskısına karşı, kendi yöntemleriyle direnişleri ve özgürlük arayışları anlatılıyor. Dünya prömiyerini 68. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren ve Fransa'nın yabancı dilde Oscar adayı olan film, 21. Saraybosna Film Festivali'nde de "En İyi Film", "En İyi Kadın Oyuncu" ve "Seyirci" ödüllerini kazanmıştı.

  • 2
  • 8
Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

"Babalar ve Kızları"

Yönetmenliğini, "Umudunu Kaybetme" ve "Yedi Yaşam" yapımlarının başarılı yönetmeni Gabriele Muccino'nun yaptığı filmin başrollerinde Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul ve Diane Kruger yer alıyor. Dram türündeki film, eşinin ölümünden sonra 5 yaşındaki küçük kızına tek başına ebeveynlik yapmaya çalışan ve geçirdiği nöbetler dolayısıyla tüm hayatı değişen bir babanın, kızıyla kurmaya çalıştığı bağın ve yazarlık kariyerindeki inanılmaz değişimin hikayesini anlatıyor.

  • 3
  • 8
Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

"Takım: Mahalle Aşkına"

Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı, Beyza Şekerci ve Erkan Kolçak Köstendil'in rol aldığı, "Takım: Mahalle Aşkına" gösterime girecek. Yönetmenliğini Emre Şahin'in yaptığı film, iyinin kötüyle mücadelesini, takım olmayı ve mahalle dayanışmasını, babalarından miras kalan halı sahayı satmak istemeyen iki kardeşin hikayesi üzerinden konu ediniyor.

  • 4
  • 8
Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

"Evlenmeden Olmaz"

Yasemin Türkmenli'nin yönettiği filmde, Cansel Elçin, Özge Özberk, Hakan Eratik ve Gözde Okur başrolleri paylaşıyor. Modern çağda evlilik baskısı ve korkusu arasında sıkışıp kalmış kızların ve erkeklerin öyküsünü anlatan filmin konusu özetle şöyle: "Zeynep ve Yavuz birbirine çok aşık bir çiftken, Zeynep'in evlilik arzusu, Yavuz'un ise evlilik korkusu yüzünden ayrılırlar. Ancak ikisi de birbirini unutamaz. İşi sebebiyle bir araştırma yapmak için 'Evlenmeden Olmaz' isimli bir çöpçatanlık bürosuna giden Zeynep ve arkadaşları, Adnan denilen tuhaf bir çöpçatanla karşılaşırlar. Adnan, Zeynep'e, Yavuz'u unutturacak birini bulur ancak bulduğu kişi hepsinin başına beklenmedik işler açar."

  • 5
  • 8
Bu hafta 8 film vizyona girecek
Bu hafta 8 film vizyona girecek

"Son Cadı Avcısı"

Başrollerinde Vin Diesel ve Elijah Wood'un oynadığı aksiyon türündeki "Son Cadı Avcısı"nın yönetmen koltuğunda Breck Eisner oturuyor. Senaryosu Cory Goodma, Matt Sazama ve Burk Sharpless tarafından kaleme alınan filmin konusu şöyle: "13. yy'da bir cadı avcısı olan Kaulder, Kraliçe Cadı'yı öldürmeyi başarır ancak son anlarında Kraliçe onu ölümsüzlükle lanetler. Bu nedenle karısı ve çocuğundan sonsuza dek ayrılır. Günümüz New York'unda yaşamayı sürdüren Kaulder, aradan geçen yüzyıllar sonrasında, türünün son örneği olarak kalmıştır. Bu sürede cadılarla savaşmış ve acı çekmiştir. Ancak geri gelen Kraliçe Cadı ölümünün intikamını almaya kararlıdır. İkisinin savaşı, aynı zamanda dünyanın geleceğini belirleyecektir ve bu savaşta en büyük yardımcısı dişi bir cadı olacaktır."