Magazin Gündeminden Başlıklar 23 Ocak 2016

  Giriş Tarihi: 23.01.2016 00:43 Güncelleme Tarihi: 23.01.2016 00:51
  • Akşama kadar slalom sabaha kadar dans!

   Uludağ, her yıl olduğu gibi yine gençlerin gönüllerince eğlendiği festivallere evsahipliği yapıyor. Serdar Ortaç, Bengü, Berkay, Murat Dalkılıç ve Hande Yener gibi yıldızları gençlerle buluşturan etkinliklerden biri de Whitefest'ti. DJ performansları ve eğlenceli aktivitelerle Şubat ayında da Uludağ'ı ısıtacak olan festivale binlerce kişi katıldı. Hareketli günler geçiren Uludağ'da neler oluyor, sizin için yerinde inceledik...


   Uludağ; birinci ve ikinci bölge olarak ikiye ayrılmış durumda. Birinci bölgede after party'ler düzenleniyor. Bu sebeple bu bölüm, ikinci bölgeye göre daha yoğun.

   Çevredeki oteller, festivallere katılanlar için dört günlük her şey dahil paketleri hazırlamış. Kişi başı konaklama fiyatları, 1700 TL'den başlayıp 4500 TL'ye kadar çıkıyor. Ancak yıllardır yaşanan odalarda mini barların boş olması sorunu hâlâ devam ediyor.

   IZGARA SUCUK KEYFİ

   Her gün birçok farklı sosyal aktiviteye katılabiliyorsunuz. Sabah erken saatlerde uyananlar, kendilerini direkt olarak kayak pistlerine atıyor. Otellerde her şey dahil sistemi uygulanmasına rağmen kayak yapmak ücretli. Kayak takımı ya da snowboard kiralamak isterseniz, günlük 50 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca Uludağ'daki tüm telesiyejleri kullanmak için bir günlük 90 TL ödemek zorundasınız.


   Kayakta acemiysenizve ders almak isterseniz, özel derslerin saat ücreti 150-190 TL arasında. Rakamlar, otellere göre değişiyor. Kar motoru kiralayıp gezintiye çıkmak isterseniz, saatine en az 200 TL ödemeniz gerekiyor.

   Uludağ'da genel olarak gençlerin kayak konusunda çok profesyonel olduğu görülüyor. Özellikle Cehennem Pisti olarak anılan yerde slalom yapanları izlemek çok keyifli.
   Pistlerin tepelerinde yer alan kafelerde ızgara sucuk yemek çok popüler.

   Akşam saat 17.00'de pistler kapandıktan sonra after ski party denilen organizasyonlar başlıyor. Bu partilerde Whitefest, ünlü DJ'leri ve aktiviteleriyle öne çıkıyor. 'Miş Muş' şarkısıyla yazın çok konuşulan ismi Simge'nin geçtiğimiz günlerde verdiği konser de çok beğenildi.


   Hava karardıktan sonra sıcaklık düşüyor ancak gençler eğlenmeye birkaç saat daha devam ediyor. Bu partilerde masada şişe açtırmanın bedeli 400-600 TL arasında değişiyor.