Beslenme tuzaklarının yol açtığı 10 hastalık

  Çağın salgın hastalığı obeziteden diyabete, yüksek kolesterolden sindirim sistemi hastalıklarına dek pekçok hastalık artık yaşa bakmadan çocuklarımızın da kapısını çalıyor! Hele de okul çağı çocukları çok daha risk altında. Zira çocuklar günlük yaşantılarında gerek pratik oluşları gerek iştah açıcı görüntüleri gerekse eklenen katkı maddelerinin de etkisiyle artan lezzetleri ile fast-food yiyecekleri ve bisküviden gofrete hazır ambalajlı gıdaları sıklıkla tercih edebiliyor. Çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak hayati önem taşıyor. Aksi halde sağlıksız beslenme ve sağlıksız gıdalar ileride pekçok hastalığa zemin hazırlıyor.

  Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Melis Torluoğlu, beslenme tuzaklarının yol açtığı 10 hastalığı sabah.com.tr için anlattı.

  Giriş Tarihi: 19.09.2014 14:32 Güncelleme Tarihi: 19.09.2014 14:34
  • Çağın salgın hastalığı obeziteden diyabete, yüksek kolesterolden sindirim sistemi hastalıklarına dek pekçok hastalık artık yaşa bakmadan çocuklarımızın da kapısını çalıyor! Hele de okul çağı çocukları çok daha risk altında. Zira çocuklar günlük yaşantılarında gerek pratik oluşları gerek iştah açıcı görüntüleri gerekse eklenen katkı maddelerinin de etkisiyle artan lezzetleri ile fast-food yiyecekleri ve bisküviden gofrete hazır ambalajlı gıdaları sıklıkla tercih edebiliyor. Çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak hayati önem taşıyor. Aksi halde sağlıksız beslenme ve sağlıksız gıdalar ileride pekçok hastalığa zemin hazırlıyor.

   Acıbadem Etiler Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Melis Torluoğlu, beslenme tuzaklarının yol açtığı 10 hastalığı sabah.com.tr okurları için anlattı.