Günün en çok okunan spor haberleri (31 Mart 2016)

  Giriş Tarihi: 31.03.2016 16:32 Güncelleme Tarihi: 31.03.2016 16:33
  • Mario Gomez için çılgın rakam!

   Beşiktaş'ın Alman forveti Gomez, siyah-beyazlı forma altında gösterdiği performansla bir anda Avrupa'nın en gözde golcülerinden biri olmayı başardı. İtalya'da geçirdiği iki kötü sezonun ardından Beşiktaş'a gelen ve attığı gollerle yeniden eski günlerine geri dönen Alman yıldız önümüzdeki günlerde siyah-beyazlı yetkililerle masaya oturacak ve takımda kalıp-kalmak istemediğini açıklayacak.

   Fiorentina beklemeye geçti
   İtalyan ekibi Fiorentina'nın gözü de Gomez'in Beşiktaş'a vereceği cevapta... Çünkü Alman yıldız, Beşiktaşlı yetkililere 'evet' derse sadece 1000 euro'ya bonservisi alınacak. Bu durum gerekleştiğinde ise Alman yıldızın peşindeki Mancnester City, Gomez'i almak için Beşiktaş'ın kapısını çalmak zorunda kalacak. Beşiktaş henüz rakam belirtmiyor ama Gomez için düşünülen rakamın 20 milyon euro (66 milyon TL) olduğu öğrenildi.

   %35 pay Beşiktaş'ın olacak
   Çünkü Fiorentina 2013-14 sezonunda Gomez için Bayern'e 15.5 milyon euro ödemişti. Beşiktaş yönetimi ise Alman Milli Takımı'nın yıldızı için bu rakamı belirledi. Tabii aksi bir durum olur, Gomez, Fiorentina'ya dönmek isterse, İtalyanların da benzer bir rakam isteyecekleri gelen bilgiler arasında. Bu arada Fiorentina da Gomez'i 20 milyon euro'ya satarsa, satıştan %35 pay hakkı bulunan Beşiktaş'ın kasasına yine en az 7 milyon euro girecek.