Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feryal Gülman'ın evi

 • 1
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
İstanbul’un en eski, en seçkin semti Bebek’te, kayalıklar arasından yükselen muhteşem bir evde mimar Feryal Gülman ve iş adamı Kemal Gülman’ın evlerine, özel dünyalarına konuk oluyoruz.
 • 2
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan kadınlardan olduğunu, tanıştıktan kısa bir süre sonra hemen anlıyorsunuz. Pozitif bir enerji, organize bir karakter ve elini attığı her işe sihirli değnekle dokunan yapıcı bir tavır. Feryal Gülman cemiyet yaşamının renkli isimlerinden biri olmasının ötesinde modayı yakından takip eden, zevkli seçimleriyle hep bir adım önde, fark yaratarak takip edilen, modern bir kadın.
 • 3
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
Bebek’te bulunan geniş ve aydınlık ev, semtin en güzel yerine konumlanmış. Günün her saati mutluluğun yakalanabileceği evde her şey son derece ince bir zevkin ürünü olduğu kadar derin bir bilginin de eseri. Tüm seçimler, mimar olan Feryal Gülman’ın imzasını taşıyor.
 • 4
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
Bundan tam yirmi yıl önce, çok büyük bir aşkla evlenip taşındığı bu eve çok yakışan bir kadın Gülman. Ev ve sahibesi arasındaki uyum, içeri girdikten çok kısa bir zaman sonra hemen hissediliyor. Yaşadığı mekan kadar incecik bedenine de söz geçirmiş besbelli. Oysa o bir delikanlı annesi. “Yemiyorum,” diyor.
 • 5
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
İçki yok, saat altıdan sonra yemek yemek yok. Davetler, hayatında çok değerli. Dostlar ve keyif saatleri bu evin ve sahiplerinin tercih ettikleri özenli bir yaşam biçimi. Bu kadar lezzet yüklü saatlerde nasıl bir diyet uyguluyor ki bu kadar ince kalabiliyor? “Sadece küçük lezzet kaçamaklarına izin veriyorum” diyor. “Yürüyorum. Mutlaka spor yapıyorum. Lezzetli yemek bu hayatın ciddi hazlarından ama tüm hazlar gibi fazlası zarar. Sadece görüntü olarak değil bence.
 • 6
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
Çok yemek yemek sağlık için de zararlı. İçki için de aynen öyle düşünüyorum.” Haftada iki gün eve gelen spor hocasının da işin sırrı olduğunu öğreniyoruz. Çekim bir moda çekimi titizliğinde geçiyor. Ve son söz daima onun. Feryal Gülman, iyi tanıdığı bedeninde modayı doğru kullanıyor. Kıyafet seçimlerini mutlaka yakışan başka bir saç ve makyajla tamamlıyor. Özetle bedeninin de mimarı kendisi. Evin bahçesi her an baştan çıkarıcı bir akıl tutulması yaşatıyor insana. Küçük büyük mermer objeler, şık bir havuz, yemyeşil çim alan ve bu alanı tamamlayan manolya ağaçları, uygun yerlere serpiştirilmiş beyaz çiçekler ile bahçede hakim renkler, yeşil ve beyaz. Bu iki renk boğazın maviliğiyle bütünleşiyor. Bebek Koyu’na bakan evin manzarasını, koya demir atmış teknelerin görüntüsü tamamlıyor.
 • 7
 • 18
Feryal Gülman'ın evi
Feryal Gülman'ın evi
Küçük bir değişim sizi bir anda birçok şeye dönüştürebilir. Anlık bir sevinç küçük bir yağmur taneciğine, kısa süreli bir hüzün kocaman bir kahkahaya gibi… Gökyüzü, deniz ve sadece siz yeni bir dil çözebilirsiniz mesela… “Zaten böyle yaşıyoruz” diyor Feryal Gülman, “Dostlarla paylaşıyoruz yaşadığımız ve çok sevdiğimiz evimizi. Sahici dostlarla.” Kaybettikleri dostlarını da asla unutmadan; daima onları anarak... “Monik Benardete’yi kaybettiğim zaman hayatımın rengi gitti. Yaşadığınız yer, hayatınız çok güzel ve de çok özel olabilir. Uçsuz bucaksız bir şıklık içinde yaşıyor da olabilirsiniz ama paylaşmıyorsanız nafile. Çok şey öğrendiğim, daima feyz aldığım, yanında hiç sıkılmadığım, başka, bambaşka bir dost olan Belma Simavi, çok sevdiğim bir insandır.