Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah'la magazin tarihi

Film yıldızı Oya Aydoğan, Futbol Federasyonu Başkanı eski eşi Haluk Ulusoy ile evlenirken nikah şahitliğini düğün salonunun kapıcısının yaptığını söyledi

 • 1
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

Ali ÖZTÜRK

19 EKİM 1999
Sinemanın ve sahnelerin seksi yıldızı Oya Aydoğan 21 yıl önce, şu anda Futbol Federasyonu Başkanı olan Haluk Ulusoy ile yaptığı evliliğin hayatının en büyük hatası olduğunu söyledi. Aydoğan “Ne benim ne de onun ailesi bu evliliğe onay vermiyordu ama biz her şeye rağmen evlendik. Daha evliliğimizin birinci gününde benim için kabus dolu günler başladı” dedi. Aydoğan, o yılları hatırlamak istemiyor ve Haluk Ulusoy ile nikah masasına taşınan beraberliğin öyküsünü şöyle anlatıyor: “1978’in Şubat ayıydı. Suzan Avcı ve Müslüm Gürses’le birlikte film çekiyorduk. Beni ilk kez Ulusoy Tesisleri’nde çekim yaptığımız gün gördü. Bana ulaşmak için Suzan Avcı ile yakınlık kurdu. Ayrıca Saint Joseph’ten arkadaşım olan senatör kızı Yasemin Kara’yı da araya soktu. Önceleri onu hiç sevmemiştim. Peşimi hiç bırakmadı. Ferdi Tayfur’la bir film çekecektim, ona da mani oldu. Sonra nasıl olduysa ben de onu sevmeye başladım...”

 • 2
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

YENİ NÜFUS ÇIKARTTI
Oya Aydoğan’ın ağzından Haluk Ulusoy’la evlenmesinin hikâyesi de şöyle: “Haluk, evlenelim diye ısrar ediyordu. Annem onu hiç sevmemişti. Kaçabileceğimi düşünerek nüfus kağıdımı saklamıştı. Haluk, onun da çaresini buldu. Erzincan’a bir adamını göndererek bana yeni bir nüfus kağıdı çıkardı.”

 • 3
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

22 YAŞINDA OĞLU VAR
Haluk Ulusoy’la bir yıl evli kalan Oya Aydoğan, 1979’da boşandı. İkinci evliliğini Latif Demirbağ’la yapan sanatçının bu ilişkisi ise sekiz ay sürdü. Aydoğan’ın bu evlilikten şimdi 22 yaşında olan oğlu Gurur dünyaya geldi.

 • 4
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

Metin COŞKUN

19 EKİM 1988
EMRAH’IN İLK OTOMOBİLİ
Şarkıcı Küçük Emrah, en büyük idealini gerçekleştirdi. Ehliyet aldığı hafta, trafikte adına kayıtlı, her şeyi kendisine ait bir Doğan marka otomobil aldı. Otomobili öylesine çok seviyor ki sanki çocuğu gibi. Küçük Emrah duygularını şöyle anlattı: “Kendimi bildim bileli bir otomobilim olsun isterdim. Ehliyet alınca hemen gidip siyah bir Doğan aldım. Bu otomobili çok seviyorum. Gece kapının önüne bırakıp ayrılırken üzülüyorum. Sabah olsun diye dört gözle bekliyorum. Çünkü otomobilimi özlüyorum.”

 • 5
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

Emrah isminin önündeki ‘küçük’ü atıp yoluna artık bir ‘büyük’ olarak devam etse de; ne otomobillere düşkünlüğü değişti, ne de herkesçe bilinen o malum ‘tutumluluğu.’ 37 yaşındaki ünlü şarkıcı geçen yıl kendine lüks bir BMW almış ama tüp taktırmıştı! Geçen hafta da bir Porsche aldı.

 • 6
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

Aykut IŞIKLAR

21 EKİM 1994
AYRILDILAR DA NE OLDU SANKİ!
Ajlan-Mine diye bir ikili vardı. Sahnede birbirlerini tamamlayan samimi ve Türkiye koşullarında kaliteli iki şarkıcı. Tam isimlerini duyurdukları zaman bir basın toplantısı düzenleyip “Biz artık birlikte çalışmayacağız. Çünkü yapacağımızı yaptık. Yollarımıza ayrı ayrı devam edeceğiz” dediler. Dediler de ne oldu sanki! Şu anda ikisi birden yok. Pop dünyası artık çok nankör. Unutuldular bile. İki üç ay sonra ise hiç kalmayacaklar. Tek başlarına çalışıp da Ajda Pekkan mı olacaklarını sanıyorlardı acaba? 

 • 7
 • 12
Sabah'la magazin tarihi
Sabah'la magazin tarihi

ARAMIZDAN AYRILDI
Erol Büyükburç’ın kızı Ajlan, 22 Temmuz 1999’da Fethiye’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Mine Çağlayan ise müzik hayatını yalnız sürdürüyor.