X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MÜSİAD’den 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MÜSİAD’den 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:32
MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANI MEHMET ÇELENK “12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA GÜNÜ” MESAJI YAYIMLADI.
MÜSİAD’den 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Mehmet Çelenk “12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü” mesajı yayımladı.
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u büyük gurula kutlayan Çelenk, “Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin yıl dönümü mutluluğu içerisindeyiz. Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu duygular içerisinde İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 94. yıldönümünde; Tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.