X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Evlilik Okulu’na İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Evlilik Okulu’na İlgi

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:50
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE BEŞ KURUMUN DESTEK VERDİĞİ “EVLİLİK OKULU” YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR. HAFTA SONLARI DÜZENLENEN EĞİTİMLERE KATILAN ÇİFTLER, OKULDA ALDIKLARI EĞİTİMLER SONRASINDA AİLE İÇİ İLETİŞİMLERİNİN ARTTIĞINI VE BİRBİRLERİNİ DAHA İYİ ANLA
Evlilik Okulu’na İlgi

Şahinbey Belediyesi öncülüğünde beş kurumun destek verdiği “Evlilik Okulu” yoğun ilgi görüyor. Hafta sonları düzenlenen eğitimlere katılan çiftler, okulda aldıkları eğitimler sonrasında aile içi iletişimlerinin arttığını ve birbirlerini daha iyi anladıklarını söylediler.
Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen ve aile yapısının sağlam temeller üzerine kurulması ile toplumdaki aile yapısının bozulmaması için evlenecek olan ve evli çiftlere evlilik hakkında bilgilendirici eğitimlerin verildiği Evlilik Okulu devam ediyor. 2009 yılından bu yana devam eden ve geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstitüsü tarafından Şahinbey Belediyesi adına tescillenen Evlilik Okulu projesi kapsamında bugünü kadar 14 bin 779 kişiye eğitim verildi. Hafta sonları devam eden eğitimlere katılan 45 çift, aldıkları son eğitmeden sonra okuldan mezun oldu. Şahinbey Belediyesi nikah salonunda yapılan son eğitime Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da katıldı. Eğitimde; Emniyet Müdürlüğünden İsmail Üskan, madde bağımlılığı, Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezinden Psikolojik Rehber Danışması Sabri Özdemir, aile içi iletişim ve İl Müftülüğünden İl Vaizi Abdullah Canmaya ise, ailenin dinimizdeki yeri konularında katılımcılara bilgi verdi.
2009 yılında başlayan Evlilik Okulu projesiyle sağlam aile temelleri oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, katılımcılara kendi evlilik hayatından örnekler verdi. Başkan Tahmazoğlu, “Amacımız sağlıklı, mutlu ve huzurlu evliliklerin kurulması ve eşler arasında iletişimi arttırmaktır. Şahinbey Belediyesi olarak mutlu evliliklerin kurulması ve boşanmaların yaşanmaması adına sosyal belediyecilik anlayışı ile bu tür projelere büyük önem vermekteyiz. Projemizi yaptığımız başvuru neticesinde tescillendi. Bizde işimizden dolayı zaman zaman evimize geç gidiyoruz. Buna bağlı olarak iletişimimiz az oluyor. Burada iletişimin ne kadar gerekli olduğu anlatılıyor. Bende bu anlatımlar sonrasında aileme vakit ayıramadığımı görüyorum" dedi.
Evlilik okulu eğitim seminerine katılan çiftler ise, eğitimler sonrasında aile iletişimin önemini anladıklarını belirterek, Evlilik Okulu’na katıldıktan sonra birbirleriyle diyaloglarının geliştiğini ve birbirlerini daha iyi anladıklarını ifade ettiler. Eğitimin ardından Başkan Tahmazoğlu, katılımcılara sertifikalarını verdi.