X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Gazikent’te Madde Bağımlılığı Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gazikent’te Madde Bağımlılığı Semineri

  • Giriş Tarihi: 23.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 11:24
GAZİKENT GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLERİN MADDE BAĞIMLILIĞINDAN UZAKLAŞMASI VE MADDE KULLANIMININ ÖNLENMESİ AMACIYLA "MADDE BAĞIMLILIĞI" KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ.
Gazikent’te Madde Bağımlılığı Semineri

Gazikent Gençlik Merkezi, gençlerin madde bağımlılığından uzaklaşması ve madde kullanımının önlenmesi amacıyla "Madde Bağımlılığı" konulu seminer düzenlendi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gazikent Gençlik Merkezi ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu Bağımlıları İl Müdürlüğü (TUBİM) birimi tarafından Gazikent bölgesinde bulunan gençlere madde kullanımının önlenmesi amacıyla "Madde Bağımlılığı" konulu seminer verildi. Seminere TUBİM İl Temas Noktası görevlilerinden İsmail Uzkar ve Murat Demir konuşmacı olarak katıldı. Seminerde bağımlılık süreci, keşif evresi, madde kullanımına başlama yaşı, madde kullanmaya başlama nedenleri, maddeler ile ilgili yanlış inançlar konularında bilgilendirmede bulunuldu. Konuşmacı İsmail Uzkar, merak ve ‘bir kereden bir şey olmaz, bırakırım’ düşüncesiyle başlanılan madde kullanımının çok kısa süreçte bağımlılığa kadar sürüklediğine vurgu yaptı. Uyuşturucu, eroin bağımlılığının deneysel süresinin çok kısa olduğunu ve kullanan kişinin artık girdiği girdaptan bir daha kurtulamadığını anlatan Uzkar, bir kez eroin kullanıp da ‘bıraktım’ diyenin çok az olduğunu, böyle birini bulmanın mümkün olmadığını dile getirdi. Madde bağımlılığını önlemek amacıyla düzenlenen seminere öğrenciler yoğun katılım sağladı.