X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Deva Okulları’ndan Santranç Turnuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Deva Okulları’ndan Santranç Turnuvası

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
GAZİANTEP’İN EĞİTİMDEKİ YILDIZI OLAN ÖZEL DEVA OKULLARI’NDA SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ. DÜZENLENEN TURNUVAYA ÖĞRENCİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ.
Deva Okulları’ndan Santranç Turnuvası

’in eğitimdeki yıldızı olan Özel Deva Okulları’nda satranç turnuvası düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Özel Deva Okulları’nda öğrencilerin zeka düzeyini geliştirmek ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla satranç turnuvası düzenlendi. Deva Okulları’nda düzenlenen turnuvaya öğrenciler ve veliler büyük ilgi gösterdi. İki tur halinde yapılacak turnuvaya katılım yaşı 7 olarak belirlenirken, turnuvada dereceye girenlere kupa, madalya ve katılım belgeleri verilecek. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Satranç Öğretmeni Mustafa Döner, yaptığı açıklama da, “Turnuvayı düzenlemeden önce büyük hazırlıklarımız vardı. Hazırladıklarımızı tamamladıktan sonra bu turnuvayı düzenledik. Çok şükür ki herhangi bir problem olmadı. Herkes çok memnun. İlk turumuzu başlatmış bulunuyoruz ve şu an öğrenciler oynuyor. Amacımız satrancı çocuklara sevdirmektir. Disiplin ve dikkat gerektiren bir oyun olduğu için çocukların sosyal aktivitelerini artırmak için düzenlenen bir spordur. 13 kategoride başlıyor ve yaş ortalaması 7’dir. Turnuvaya katılmak isteyen her öğrenciye biz şans tanıdık. Dereceye girenlere kupa, madalya ve katılım belgeleri verilecek. Turnuva iki gün sürecek “dedi.
Turnuvaya katılan öğrenciler ise, turnuvayı düzenleyenlere teşekkür etti.