X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğrencilerden Katı Atık Enerji Tesisine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğrencilerden Katı Atık Enerji Tesisine Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:27
HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) GELECEĞİN LOJİSTİKÇİLERİNİ YETİŞTİREREK LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN YETİŞMİŞ İŞGÜCÜ AÇIĞINI KAPATMAYI HEDEFLİYOR. HKÜ İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİSBF) ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ D
Öğrencilerden Katı Atık Enerji Tesisine Ziyaret

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) geleceğin lojistikçilerini yetiştirerek lojistik sektörünün yetişmiş işgücü açığını kapatmayı hedefliyor. HKÜ İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri de organize ettikleri teknik gezilerle, edindikleri teorik bilgileri yerinde gözlemleme ve pratiğe dönüştürme imkanı buluyor.
HKÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencileri için, üniversitede gördükleri “Yeşil Lojistik Dersi” ile ilgili olarak teknik bir gezi düzenlendi. Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışan ve katı atıklardan CNG (Compress Natural Gas) olarak adlandırılan ve motorlu taşıtlarda yakıt olarak kullanılan gaz üretimi ve elektrik enerjisi elde eden tesis yerinde ziyaret edildi.
Öğrenciler teknik gezi sayesinde derste öğrenmiş oldukları teorik bilgilerin pratik hayatta nasıl uygulandığı konusunda bilgi sahibi oldular. Ayrıca tesiste görevli mühendisler tarafından öğrencilere; tesisin çalışma prensibi ve enerjinin elde ediliş serüveni hakkında bilgiler verildi.