X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehitkamil’de Camiler Pırıl Pırıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehitkamil’de Camiler Pırıl Pırıl

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI EKİPLER TARAFINDAN İLÇE GENELİNDE BULUNAN TÜM CAMİLER TEMİZLENEREK, 11 AYIN SULTANI RAMAZAN AYI İÇİN HAZIR HALE GETİRİLDİ.
Şehitkamil’de Camiler Pırıl Pırıl

Şehitkamil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde bulunan tüm camiler temizlenerek, 11 ayın sultanı Ramazan ayı için hazır hale getirildi.
Şehitkamil Belediyesi vatandaşların ibadet yeri olan camilerin daha temiz ve sağlıklı olması, vatandaşların temiz bir alanda ibadetlerini yapabilmeleri amacıyla cami ve mescitlerin temizliğini kurduğu özel bir ekiple gerçekleştiriyor. Hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler, camilerin bakım ve temizliğini belirlediği bir program dahilinde yürüterek, Ramazan ayı öncesinde tüm camilerin temizliğini tamamladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ibadethanelere yönelik bakım ve temizlik çalışmalarında cami içinde halılar süpürüldü, kapı ve camlar silindi, ayakkabılıklar temizlendi. Ayrıca cami dışarısında bulunan şadırvan ve tuvaletlerle birlikte cami avlularında çevre temizliği yapıldı. Belirli bir program çerçevesinde ve özellikle mübarek Ramazan ayı öncesinde yapılan temizlik çalışmaları başta cami cemaati olmak üzere vatandaşlardan da takdir topladı.
İmam Çağdaş Cami İmamı Müslüm Demirkıran, “Ramazan ayının sayılı günler kala, vatandaşlarımız daha temiz ve nezih ortamda ibadetlerini gerçekleştirmek için Şehitkamil Belediyemiz, camilerimizde temizlik çalışması başlattı. Camimize gönderilen 20 kişilik ekip, Cami içindeki halıları yıkadı, temizledi, kapıları, duvarları, camları ve ayakkabılıkları temizledi. Cemaatimiz Ramazan ayının ilk teravi namazını temiz bir ortamda gelip idrak edecekler. Yapılan temizlik çalışmalarından dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.