X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir’in Yol Çalışması 770 Köyde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir’in Yol Çalışması 770 Köyde

  • Giriş Tarihi: 10.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
BİR YANDAN ŞEHİR MERKEZİNDE YOL ÇALIŞMASI BAŞLATAN GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİĞER YANDAN DA İLÇELERİ VE BUNA BAĞLI KÖYLERİ DE UNUTMUYOR.
Büyükşehir’in Yol Çalışması 770 Köyde

Bir yandan şehir merkezinde yol çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi diğer yandan da ilçeleri ve buna bağlı köyleri de unutmuyor. Gaziantep genelinde 770 köyde yol genişletme, asfaltlama ve yama çalışması yapıyor.
İlçeler ile köylerde altyapı ve üst yapı çalışmalarını devam ettiren Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsimin gelmesi ile çalışmalarını yol yapımına yoğunlaştırdı. 9 ilçede 770 köyde yol yapımı, yol genişletmesi, asfalt ve yama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, adeta ilçeleri bir şantiyeye çevirdi.
Her ilçenin her köyünde ayrı ayrı çalışmalar yapıldığını aktaran Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, “Yaz mevsiminden dolayı çalışmalarımızı yol üzerine yoğunlaştırdık. Şuanda 27 ayrı noktada ekiplerimiz çalışma yapıyor. Gaziantep genelinde 770 köyümüzde yol yapımı ve asfaltlama çalışmalarımı sürüyor. Sathi kaplama, sıcak kaplama, yama ve yol genişletme çalışmalarımız mevsim boyunca sürecek” diye konuştu.
Karadağ, şuanda Nizip’in Akbayır, Düzbayır, Karacahöyük köyleri arasındaki 15 km’lik yolda yenileme çalışmalarının yapıldığını söyledi.
Ekiplerin daha sonra Karkamış’ın Zöhrecik, Gevence ve diğer köylerine geçeceğini aktaran Karadağ, çalışmaların Ramazan Bayramı’na kadar tamamlanacağını ifade etti.