X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hayvan Barınağı İyileştiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hayvan Barınağı İyileştiriliyor

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:10
GİRESUN BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI AKSU MAHALLESİ’NDE BULUNAN HAYVAN BARINAĞINDA ÇEVRE DÜZENLEME VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR.
Hayvan Barınağı İyileştiriliyor

Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Aksu mahallesinde bulunan hayvan barınağında çevre düzenleme ve iyileştirme çalışmaları yapılıyor.
Giresun Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Veteriner İşleri Müdürü Gürcan Oksal, “Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak sokaklarda bulunan sahipsiz hayvanları toplayarak barınağımıza getiriyor ve bakımlarını yapıyoruz. Köpek ve kedilerin kısırlaştırılması, kuduz aşıları ve kulaklarına küpe takma işlemlerini yapıyor ve bir süre sonra bulundukları doğal ortamlarına geri bırakıyoruz Bu arada, barınağımızın onarımını yapıyoruz. Barınağa getirdiğimiz sahipsiz havyaların yeşil alanlarda gezebilmeleri için barınağımızın yanında bulunan bahçemizi yeniliyoruz. Barınak bahçesinin tel örgülerini, korkuluklarını değiştirdik” dedi.
Veteriner İşleri Müdürü Gürcan Oksal, vatandaşların sahipsiz hayvanları 444 4 028 nolu telefona bildirmeleri halinde ekiplerin bu hayvanları bulundukları yerlerden aldıklarını kaydetti.