X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ayşen Gruda Giresun’a Hayran Kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ayşen Gruda ’a Hayran Kaldı

  • Giriş Tarihi: 10.6.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 06:06
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI’NIN EDES PROGRAMI KAPSAMINDA GİRESUN’A GELEN TÜRK SİNEMASININ YILDIZLARINDAN AYŞEN GRUDA, GİRESUN’A HAYRAN KALDI.
Ayşen Gruda Giresun’a Hayran Kaldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın EDES programı kapsamında ’a gelen Türk sinemasının yıldızlarından Ayşen Gruda, Giresun’a hayran kaldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın EDES programı kapsamında Giresun’a gelen ünlü sanatçı Ayşen Gruda, Giresun Belediyesi’nin düzenlediği Dört Yapraklı Yonca Festivali’ne de onur konuğu olarak katıldı. Gruda’ya Giresun fındığı ve ziyareti anısına şilt verildi. Yıllar sonra Giresun’a gelen Gruda, Belediye Başkanvekili Ahmet Yusufağaoğlu’nu da makamında ziyaret etti. Gruda’yı çiçeklerle karşılayan Yusufağaoğlu, projeye verdiği destek için teşekkür etti.
Giresun Belediyesi’nin yaşlı ve engelliler için tahsis ettiği golf arabası ile kentte kısa bir tur atan Ayşen Gruda, Giresun’u çok gelişmiş ve değişmiş bulduğunu söyledi. Gruda, engellilere, yaşlılara ve hamile bayanlara yönelik hizmetlerden dolayı Belediye Başkanlığı’nı kutladığını ve Türkiye için örnek bir proje olduğunu ifade etti.
Festival kapsamında işitsel, görme, zihinsel ve bedensel engellilerin katıldığı bir dizi etkinlik düzenlendi. Giresun engelli derneklerinden 120 kişinin katıldığı festivalde iki günlük yayla gezisi de düzenlendi. Proje kapsamında Atatürk Meydanı’nda iki akşam Ayşen Gruda’nın da katılımıyla “Hababam Sınıfı” filmleri gösterilecek.