X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Alternatif Enerjiye Dikkat Çekmek İçin Fransa’dan Kazakistan’a Pedal Çeviriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Alternatif Enerjiye Dikkat Çekmek İçin Fransa’dan Kazakistan’a Pedal Çeviriyor

  • Giriş Tarihi: 3.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 17:42
ALTERNATİF ENERJİYE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN PEDAL ÇEVİRİYOR. FRANSA'DA KAZAKİSTAN'A GÜNEŞ ENERJİLİ BİSİKLETİ İLE GİDİYOR. FRANSIZ BİSİKLETÇİ PAULİNE DE LE MERNİERRE
Alternatif Enerjiye Dikkat Çekmek İçin Fransa’dan Kazakistan’a Pedal Çeviriyor

Üzerinde güneş enerjisi panelleri bulunan bisikleti ile Fransa’dan yaklaşık 20 gün önce yola çıkan ve Kazakistan’a gitmeyi hedefleyen Fransız bisikletçi Pauline De Le Mernierre yol güzergahında bulunan ’a uğradı.
Güneş enerjisiyle hareket eden bisikletlerin yarıştığı "The Sun Trip" organizasyonu kapsamında Fransa ’nın başkenti Paris’ten 15 Mayıs’ta yola çıkan Pauline La Marnierre, Giresun’da belediyeyi ziyaret etti. Yorgun olduğu gözlenen La Marnierre, güneş panelleri, aküler ve eşyalarından dolayı pedal çevirmenin zor olduğunu belirtti. Pauline La Marnierre, Giresun’u çok beğendiğini belirtirken, Türkiye’de çok iyi karşılandığını söyledi. Mernierre, "Başka bir ülkeye gittiğim de tedirgin olabilirim ama Türkiye’de hiç bir şekilde tedirginlik yaşamadım ve beni çok iyi karşıladılar. Alternatif enerjiye destek olmak için yola çıktım. İnsanların alternatif enerji hakkında daha fazla projeye yönlenmesini istiyorum” dedi.