ARKADAŞINA GÖNDER Nazar boncuğu şeytanın simgesidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nazar boncuğu şeytanın simgesidir

Son filmi 'Dabbe Bir Cin Vakası'nda 'nazar boncuğu'nun tehlikeli bir tılsım olduğunu savunan yönetmen Hasan Karacadağ: "Nazar boncuğu şeytanın simgesidir. Onu koruma amaçlı takan kişi de şeytan ve cinlerle anlaşma yapmıştır" diyor

Yönetmen Hasan Karacadağ'ın 'Dabbe' serisinin son filmi 'Dabbe-Bir Cin Vakası' filmi vizyona girdiği ilk hafta 140 bin kişi tarafından izlendi. Türk korku sinemasının başarılı örneklerinden olan film; izleyenlerde şok etkisi yaratıyor ve nazar boncuğunun tehlikeli bir tılsım olduğunu savunuyor. Çoğu kültürlerde ve dinlerde, kötülüklerden korunmak için güçlü bir tılsım olarak kabul edilen nazar boncuğu, Türkiye'de de 'kem gözlere' karşı korunmak için kullanılıyor.

GÖZLE HİPNOZ EDİYOR
Karacadağ ise 'Dabbe-Bir Cin Vakası'nın izleyicide yarattığı şoku anlamak için öncelikle inanç sistemini sorgulamak gerektiğine inanıyor. Yönetmen şöyle konuşuyor: "Nazar ve büyü İslamiyet'e göre haktır. Bilim de artık bunu kabul etmiştir. Psikokinezi denilen; bakışlardan yayılan zararlı elektromanyetik dalgaların insan ve hayvanlar üzerinde etkili olduğu deneysel olarak kanıtlanmıştır. Bazı hayvanların; gözleriyle avlarını hipnoz ederek zayıflattığı, ardından saldırıya geçtiği net olarak gözlemlenmiştir. Aynı durum insanlar için de geçerlidir. Hz. Muhammed de hadislerinde hem insanların, hem de cinlerin nazar (göz) değdirebildiklerini söylüyor. Ancak bunu önlemek için vücuda takılan herhangi bir obje ve tılsımın işi daha da kötüleştireceğini yine hadislerinde anlatıyor." Eski Mısır ve Babil'de 'nazar'a inanıldığını anlatan Hasan Karacadağ; özellikle o dönemlerdeki yazıtlarda, nazar boncuğunun simgesi 'tek göz'ün şeytanla ilgili olduğunu belirtti. Babil'de insanların tapındığı 5'ler tanrısı Hamsa'nın (Fatıma'nın eli olarak bilinir) da nazar boncuğunun çıkış noktası olduğunu söyleyen Karacadağ şu tespitte bulundu: "Nazar boncuğundaki tek göz; cini yani şeytanın bakışını temsil etmektedir. Bu durumda nazar boncuğunu koruma amaçlı takan herkes şeytan ve cinlerle anlaşma yapmıştır diyebiliriz." Yönetmen nazar boncuğu takanları da şöyle uyardı: "Nazar boncuğu takanların bir an önce onlardan kurtulması ve yok etmesi gerekmektedir.

kalan karakter 1000

davut davut

Bir hadis-i şerifte Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav): Kim nazarlık, muska benzeri şeyleri söküp kırar, atarsa,Allah ona köle azat etmiş sevabı verir.” buyurur.
Nazar boncugu şeytanın simgesidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.02.2015 09:51
burcu burcu

aynı zamanda nazar ayeti de nazardan koruyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.12.2014 23:03
israfil ibrahimov israfil ibrahimov

le ilehe illellah allah tekdir ondan basqa ilah yoxdur

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.12.2014 22:25
dnz aty dnz aty

teşekkürler hasan bey

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 22.08.2014 13:24
ANUBİS ANUBİS

nazar boncuğundaki siyah nokta antik Mısırdaki HORUS'un gözünü simgeler ve Amon RA yı simgeler .HORUS un gözü derler nazar boncuğuna yani antik Mısırda Tanrının gözü denir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.08.2014 22:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.