X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte şeytanın fotoğrafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

İşte şeytanın fotoğrafı

  • İHA
  • Giriş Tarihi: 4.1.2011 17:23 Güncelleme Tarihi: 5.1.2011 00:23

Dini ve ilmi açıdan ruhani alanda 1980'den bu yana araştırmalar yapan eski müftü Muharrem Çavuşoğlu, 'Dini ve İlmi Açıdan Gizli İlimler ve Sırlar Alemi' başlığıyla ilk kitabını 2004 yılında yayımladı. 2005 yılında yayın evini işleten Çavuşoğlu'nun, öğretmen arkadaşı yanına gelerek Samsun'da şehir merkezinde bir işletmenin bahçesinde arkadaşları ile alkollü sohbet yaptıkları sırada cep telefonu ile fotoğraf çekildiğini, bu fotoğrafın arkasında ağacın üzerinde tanımlayamadıkları şekil gördüklerini bildirdi.

Emekli müftü olması ve bu alanda kitabının bulunması nedeniyle kendisine yapılan başvuruyu değerlendiren Çavuşoğlu, fotoğrafı incelemek üzere aldı. Yaptığı araştırmada iddiaya göre o şeklin 'heffaf' olarak tabir edilen şeytan olduğunu tespit etti. 2010 yılına kadar konuyu açıklamayan ve insanlara bu tür varlıklarında olduğunu katlamak için kitabının beşinci baskısında yer verdi. Fotoğrafın orijinal ve şahitlerinin halen hayatta olduğu belirten Emekli Müftü Çavuşoğlu, kendisinin de hayrete düştüğü bu fotoğrafı izinle yayınladığını, insanların ruhani dünyaya inanması için en büyük kanıt olduğunu belirtti.

Yayın evinde bulunduğu sırada öğretmen arkadaşının yanına gelerek fotoğrafı gösterdiği, kendisinin ise incelemeye aldığı bilgisini veren Müftü Çavuşoğlu, "Uzun yıllar bu konuda çalışmalar yaptım. İncelememde ağaç üzerinde bulunan varlığın heffaf şeytanı olduğunu belirledim. Bu şeytan içki içen ve kumar oynayanların yanında bulunur, onları kızdırır veya azdırır. Cinler ve şeytanlar zaman zaman fotoğrafta olduğu gibi hayali bir ortam içerisinde göstermek istemiştir. Yaptığım inceleme ve araştırmada tespitlerimin doğru olduğunu ortaya koydum. Kitaba yoğun ilgi var. İlerleyen teknolojiye yenik düşen bu cinler ve şeytanlar çok hızlı hareket etmelerine rağmen gelişen teknolojiye yakalanmaktadırlar. Yakın zamanda teknoloji sayesinde onların frekanslarına da ulaşabileceğimiz sanıyorum. Bu tür varlıkların yok olduğu iddia edenler Samsun'da çekilen bu fotoğrafı incelesin" dedi.

Çavuşoğlu, kitabında 9 ayrı konuyu incelediğini, önemli bilgilerin yer aldığını da sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

aligel54 aligel54 // İSTANBUL

Ruhani dünyaya inanmak için senin absürd fotoğrafına ihtiyacımız yok elbette... Yok neymiş içki içerken çekmişlermiş... Sen git içki içenlerin sözüne inan sonra da böyle maskaralıklar yap. Şeytanın olduğuna inanmak için resmini mi görmek gerekiyor.
Ya Allah'a nasıl inanacağız ?!


Böyle adamları devlet müftü yapıyor ya ona yanıyorum...
Resulullah insanları imana davet ederken neyin resmini çizmiş. İstese ashabına şeytanın resmini değil kendisini bile gösteremez miydi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır12
cevapla 06.01.2011 09:53
Aytuğ AKAR Aytuğ AKAR // İSTANBUL

Müftü olduğu için incelemiş :) Müftülüğün uzmanlık alanı değişti demekki. Müftü olmuş ama şeytanın fotoğrafını görmenin kimin ne işine yarayacağını düşünecek biri olamamış ne yazıkki. Bir an böyle bir safsata için gerçek diyelim; eee, ne olacak şimdi :)

Allah ıslah etsin. İlim sahibi olup da aklı başka yerlere kayanlar, ilminin amelini yalnız bırakanlar için her zaman ilme dönüş kapısı açıktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır3
cevapla 06.01.2011 07:07
ferhatyilman ferhatyilman // ANKARA

"kesb ile ta o kadar cehl olmaz
cehlin ol mertebesi sehl olmaz"

O kitabın yazarı da cümle Ümmet-i Muhammed' de bilir ki böyle birşey Allah'ın kurallarına aykırıdır. Ne mümkündür ne de müslümanların böyle bir görüntüye ihtiyacı vardır!

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır6
cevapla 05.01.2011 20:34
dino29 dino29

memleketin seytanı periside kafayı yemiş,ağaç tepesinde poz veriyo,yakında şamdana da çıkar bu :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet37
hayır4
cevapla 05.01.2011 19:02
minesum minesum // İSTANBUL

Bu kadar sevimli olamaz çizgi film gibi

Aynı Görüşte misiniz?
evet57
hayır6
cevapla 05.01.2011 11:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.