X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TÜBİTAK Başkanı ayrılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

TÜBİTAK Başkanı ayrılıyor

  • AA
  • Giriş Tarihi: 27.8.2011 11:52 Güncelleme Tarihi: 27.8.2011 11:55

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Nüket Yetiş'in görev süresi sona erdi.

TÜBİTAK Başkanının görev süresinin sona ermesini de içeren ''Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname'', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bağlı kuruluşu olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Kurulması Hakkında Kanun bazı değişiklikler yapıldı.

Buna göre, TÜBİTAK Başkanı Nüket Yetiş'in görevi yeni Kanun Hükmünde Kararname'nin yürürlüğe girmesiyle sona erdi.

KHK'ya göre, TÜBİTAK'da başkan yardımcıları ile genel sekreterin de görevi bugün itibarıyla sona erdi, ancak başkan yardımcıları ve genel sekreter, yerlerine yeni atama yapılana kadar görevlerini sürdürecekler.

Öte yandan söz konusu KHK ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Devlet Memurları Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Vakıflar Kanunu'nda bazı değişiklikler yapıldı.

kalan karakter 1000

dug dug

kimlerin başkanlık ve başkan yardımcılığına getirileceği belli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.12.2011 13:45
sosyalist sosyalist

İnşallah başa bilimsel çalışmalara önem veren birisi gelir. Projelerimiz tübitak'ın kapısından döndürülmesin istiyoruz. Sonra neden biz yapamıyoruz :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.08.2011 23:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.