X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PKK-MİT ses kaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

PKK-MİT ses kaydı

  • Giriş Tarihi: 14.9.2011 23:30 Güncelleme Tarihi: 15.9.2011 00:03

Beyaz TV'de yayınlanan Acı Kahve programında şok iddialar ortaya atıldı.

Beyaz TV'de Özay Şendir ve Sevilay Yükselir'in hazırladığı Acı Kahve programında PKK - MİT görüşmesi ve internetten servis edilen ses kaydı tartışıldı.

Program konuklarından SABAH gazetesi özel istihbarat şefi Abdurrahman Şimşek, bu görüşmenin Şubat 2010 tarihinde koordinatör bir ülke eşliğinde Oslo'da gerçekleştiğini ve bir gün değil, bir kaç gün sürdüğünü söyledi.

Abdurrahman Şimşek, ses kaydının internete "one minute" koduyla girildiğini, MOSSAD'ın imza atma geleneği olmadığını ancak AK Parti'nin arkasındaki siyasi destek kırılamadığı için İsrail'in bu defa böyle bir yöntem izlemiş olabileceğini söyledi.

PKK'nın Öcalan'a yakınlığıyla bilinen Avrupa sorumlusu Sabri Ok'un uzun yıllar İsrail hapisanelerinde yattığını söyleyen Şimşek, görüşmeleri Ok'un İsrail'e sızdırmış olabileceğini iddia etti.

Abdurrahman Şimşek, MİT'in konuyla ilgili şu ana kadar bir açıklaması olmadığını ve açıklama yapmayı düşünmediğini söyledi.

Şimşek, arabulucunun Norveçli olduğunu düşünmediğini iki tarafa da sözünü geçirebilecek bir isim olması gerektiğini iddia etti.

Abdurrahman Şimşek, ne zaman bir olumlu gelişme olsa ya bir saldırı olduğunu ya da bu tür bir kaset hadisesinin yaşandığını söyledi.

Şimşek, görüşmeler tıkanmış gibi görünse de görüşmelere devam edileceğini söyledi.

ÖCALAN'IN AKIL SAĞLIĞI
Hakan Fidan'ın Öcalan ile de görüştüğünü iddia eden Şimşek, Öcalan'ın sağlık durumunun iyi, akli dengesinin yerinde olduğunu ileri sürdü.

Şimşek, Kandil'in Öcalan'ın kendisine verilen ilaçlar dolayısıyla akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek Öcalan'ı devre dışı bırakmak planının olduğunu iddia etti.

Sabri Ok hakkında da konuşan Şimşek, çok az bilinen bir bilgiyi de paylaşarak Ok'un uzun yıllar İsrail'de ceza evinde yattığını açıkladı.

KCK'nın PKK'dan daha da tehlikeli olduğunun altını çizen Şimşek, PKK ile uğraşamayan bir ülkenin şehir yapılanmasında bulunan bir örgütle başa çıkmayacağını ileri sürdü. KCK'nın şehir yapılanmasının çok güçlü olduğunu da vurgulayan Şimşek, "KCK, şu anki haliyle PKK'dan daha da tehlikeli bir konumdadır" dedi.

"ARA BULUCU CIA!"
Abdurrahman Şimşek, MİT-PKK görüşmesinin derinine inenerk, CIA'in de olaya dahil olduğunu iddia etti. CIA'nın arabulucu rolü üstlendiğini ileri süren Şimşek, görüşmenin bu sayede gerçekleştiğini ifade etti.

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül ise Türkiye'de sistematik olarak yıpratılmak istenen isimler olduğunu belirterek, bu kişilerin başında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu söyledi.
Ses kaydının zamanlamasına dikkat çeken Karagül, "Ses kaydı 'One Munit' koduyla internete düştü. Bu da çok düşündürücüdür." dedi.

İLİŞKİLER 2003'TE KOPTU
Karagül, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle de kopmadığını belirterek, 2003'teki Irak işgalinden sonra İsrail-Türkiye ilişkilerinin tamamen koptuğunu belirtti.
İsrail'in Türkiye'ye tepkisinin altında yatan nedenin Türkiye'nin Arapları harekete geçirmeye çalışması olduğunu da söylenen Karagül, Doğu Akdeniz'in İsrail'in denetimi altına girmeye başladığını Türkiye'nin de buna engel olmaya çalıştığını belirtti.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

ben gelişen olaylaları duyarlı birşekilde takip etmeyi,çözümünün ise devlette olduğu düşüncesindeyim.insanlarımızın bu provakasyonlara alet olmamasını dilerim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır6
cevapla 16.09.2011 14:19
dogo dogo

yazıklar olsun bu kadar asker boşa sehit oluyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 16.09.2011 02:36
saçma saçma

karışık işler

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.09.2011 16:32
komplocu komplocu

komplocular da hep uzun sacli mi olur. ufocu adam da boyle.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 15.09.2011 03:34
asabii asabii

kesinlikle pkk işinde ilk israil sonra amerika ve avrupanın önemli ülkeleri var. hepsi pis bir oyundur. yılmadık yılmayacağız!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır6
cevapla 15.09.2011 03:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.