X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Elektronik kelepçe ocakta devrede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Elektronik kelepçe ocakta devrede

  • Giriş Tarihi: 23.11.2011

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Elektronik izlemeyle ilgili ön çalışmalar tamamlanmış olup gelecek yılın ocak ayında pilot uygulamalara başlanacak" dedi. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünce Afyonkarahisar'da düzenlenen 2. Hizmet İçi Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Ergin, yaptığı açıklamada, önem verdikleri çalışmaların başında elektronik izlemenin geldiğini söyledi. Ergin, "Elektronik izleme, bazı hükümlü ve tutukluların elektronik haberleşme yöntemleriyle toplum içinde izlenmesini sağlayan, mağdurun korunmasını destekleyen, gelişmiş ülkelerde uygulamaya konulan bir yöntem" olduğunu belirtti. Ergin, "Elektronik izlemeyle ilgili ön çalışmalar tamamlanmış olup 2012 yılının ocak ayında pilot uygulamalara başlanacak. Uygulama başladıktan sonra kamuoyu ayrıca bilgilendirilecek" dedi. Ergin, Adalet Bakanlığına bağlı olarak etkili bir denetimli serbestlik hizmetinin planlanmasını, kurulmasını ve uygulanmasını sağlamak amacıyla Türkiye'de Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi Eşleştirme Projesi'nin 1 milyon 600 bin avro bütçeyle kurulması ve uygulanmasının sağlandığını kaydetti.

6 BİN YENİ PERSONEL

Ergin, uluslararası standartları bilen ve uygulayan, hukuka ve insan haklarına saygıyı öncelikli görev bilen ceza infaz kurumu personeli yetiştirmek için eğitim verileceğini kaydeden Ergin, 2012 yılı başlarında yaklaşık ceza infaz kurumlarına, yaklaşık 6 bin personel alınacağını da açıkladı.

kalan karakter 1000

emine emine

bende ne zamandır bu yasasının çıkmasını bekliyordum ama 82 kişiye uygulanıcak diye okudum bide koşullu salıverilene ve çok az koskoca türkiyede daha net bilgisi olan paylaşabilirmi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 25.11.2011 10:35
ayse ayse

öncelikle size cok teşekkür ederim.yıllarca böyle bir yasa bekliyorum.hem bu caydırıcı inanın bir mahkum eşi olmama ragmen genel affa karşıyım.içerde suçsuzların,gerçekten pişman olanların yanı sıra,cıktıktan sonra aynı suçu işliycek insanlarda var.ama çok mutluyum.suçsuzlar ve gerçekten pişman olanlar için.helal olsun AKP'ye verdiğim oyy

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır8
cevapla 24.11.2011 01:46
SErSeRy waNlI SErSeRy waNlI

Çok IYIU OLUR BENCE GZL : AkSat ZaTen mAHkumuN SUç işLeMeMesI YaNı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 23.11.2011 20:35
bende bikmadan yorum yapacam bende bikmadan yorum yapacam

korkarimki bunada pil parasi istersiniz yoksa kurtarmaz devlet zarar eder

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 23.11.2011 07:27
özgür kuş özgür kuş

yasanın kimleri kapsayacagı belli degil acıklama yapılmıyor ama yinede bir başlangıç allah herkesi kurtarıp sevdiklerine göndersin

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 27.11.2011 23:41
selda selda

çok iyi hükümlüye ne zaman uygulanır 1 yılı bulurmu acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 26.11.2011 00:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.