X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sedat Peker tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sedat Peker tutuklandı

  • Giriş Tarihi: 15.5.2012 16:00 Güncelleme Tarihi: 15.5.2012 17:00

''Ergenekon'' davasının bir gizli tanığına ifadesini değiştirmesi için baskı yapıldığı iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında Sedat Peker hakkında tutuklama kararı verildi.

''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu bulunduğu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden, cezaevine ait ring aracıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Sedat Peker, burada ''Ergenekon'' davasının bir gizli tanığına ifadesini değiştirmesi için baskı yapıldığı iddiasına ilişkin soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsmail Işık'a bir süre ifade verdi. Peker, tutuklanma istemiyle sevk edildiği İstanbul Nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce başlatılan soruşturma kapsamında, ''Ergenekon'' davasının bir gizli tanığına ifadesini değiştirmesi için baskı yapıldığı iddiasıyla biri avukat 9 kişi gözaltına alınmış ve 26 Mart'ta Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmişti.

Bu kişilerden İsmet Yılmaz 27 Mart'ta tutuklanırken, 3 kişi savcılık tarafından, 5 kişi de mahkemece serbest bırakılmıştı.