X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan'dan Aygün'e dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan'dan Aygün'e dava

  • Giriş Tarihi: 23.3.2013 09:42

Başbakan , AK Parti Genel Merkezine ve Adalet Bakanlığına yapılan saldırı sonrasında, bir sosyal paylaşım sitesinde değerlendirmelerde bulunan 'den 50 bin liralık manevi tazminat talep etti.

Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya ve Burhanettin Sevencan'ın açtığı davanın dilekçesinde, Aygün'ün 20 Mart'ta Twitter'dan paylaştığı iletilerde eleştiri sınırlarını aşarak, Erdoğan'ın şahsiyet haklarına ağır hakaretlerde bulunduğu savunuldu.

Aygün'ün, internet ortamında paylaştığı iletilere yer verilen dilekçede, davalının, 'ı ''terörist olmakla'' itham ettiği belirtildi. Dilekçede, şunlar kaydedildi:

''Davalının, müvekkilimizi 'terörist' ilan etme ve Başbakan Erdoğan ile iletilerinde yer verdiği olaylar arasında kurumsal bağ kurma gayreti açıkça görülmektedir. Bu açık bir provokatif komplodur. Bu iletilerin, siyasi geçmişiyle yaşadığı olaylar kamuoyunun malumunda olan bir kişi tarafından, AK Parti Genel Merkezine ve Adalet Bakanlığına haince ve korkakça yapılan terörist saldırının hemen sonrasında yazılması da ayrıca dikkat çekicidir.''

Aygün'ün ifadelerinin hakaret, aşağılama, iftira ve küçük düşürme amacı taşıdığı, siyasi eleştiri niteliğinde olmadığı kaydedilen dilekçede, Aygün'den 50 bin lira manevi tazminat talep edildi.