X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Herkes rahat olsun operasyon tutmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Herkes rahat olsun operasyon tutmadı'

  • Giriş Tarihi: 26.6.2013

, Gezi Parkı olaylarıyla başlayan süreçte hedefin Türkiye ekonomisi ve istikrar olduğunu ifade ederek, "Ama operasyonları tutmadı. Ameliyata izin vermeyiz" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında ana gündem maddesini yine Gezi Parkı olayları oluşturdu. Erdoğan şu mesajları verdi:

ŞİDDET ÖTEKİLEŞTİRİR:
Şiddet hiçbir zaman zaferin müjdecisi değildir. Şiddet iter. Ötekileştirir. Şiddete başvuranlar her zaman her daim kaybetmeye mahkumdur. Bu millet bu kampanyaları yutmadı. Millet neyin ne olduğunu, kimin nerede durduğunu, kimin ne yapmak istediğini gördü.

MİLLETE DEĞİL DIŞARIYA YÖNELDİLER:
Zaten bu gösterileri kışkırtanlar, yönlendirenler milleti etkileyemeyeceklerini biliyorlardı. Uluslararası medyayı muhatap aldılar. Türkçe yerine İngilizce yazmayı konuşmayı tercih ettiler.

BAKANLAR KURULU'NDA BU KADAR UZUN KONUŞMADIK:
Bu gösterilerin içinde Gezi Parkı, ağaç ve çevre hassasiyetiyle yer alanlar vardı. Biz onları samimi bulduk. DTemsilcileri saatlerce dinledim, dinledik. Bakanlar Kurulu toplantısında biz bu kadar zaman geçirmedik.

YENİÇERİ KELLE İSTEDİ:
Ama bunların yanında samimi olmayanlar da vardı. Başbakan yardımcımızla yaptıkları görüşmeden sonra çıkıp, yeniçerinin o isyancı grupları gibi, 'şu valiyi görevden alacaksın, şunu görevden alacaksın' gibi ültimatom sallayanlar vardı. Sen hangi iktidara konuşuyorsun yahu? AK Parti iktidarıyla bunlar konuşulur mu? Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı.

MÜSLÜMAN İKİ KERE SOKULMAZ:
Yazılı görsel ulusal ve uluslararası medya nasıl görevler üstlendiğini hep gördük. Bunların kayıtları var. Zaman zaman teşkilat içinde, halkımıza görüntüleriyle açıklayacağız. Çünkü Müslüman bir sokulduğu yerden bir defa daha sokulmaz. Bu oyunları bozacağız.

BU NASIL TWEET?:
Uluslararası bir yayın kuruluşunun Türkiye vatandaşı olan temsilcisi tweet atıyor. Söylediği ne biliyor musunuz? 'Duran adam değil, durduran adam olalım. Ekonomiyi durduralım. Tüketmeyin, 6 ay tüketmeyin. Bizi dinleyecekler' diyor. Allah aşkına bu nasıl gözü dönmüşlüktür? Bir insan kendi ülkesine karşı böyle bir komplonun içinde yer alabilir mi? Buna gazetecilik denebilir mi?

MESELE EKONOMİ AMA TUTMADI:
Mesele gezi parkı değil, mesele işte bu. Mesele demokrasiyi durdurmak, mesele Türkiye'yi durdurmak, mesele ekonomiyi durdurmak, mesele turizme ağır darbe vurup Türkiye'nin kaybetmesini sağlamak. Ekonomi kötüye gitsin de AK Parti yıpransın da Türkiye'ye ne olursa olsun zihniyetini taşıdılar. Türkiye'de yatırım yapanlar da ya da yatırım yapmaya niyeti olanlar da tedirginlik meydana getirilmek istendi. Suni bir dalgalanma, istikrarsız bir ortam oluşturmaya, bundan istifade etmeye çalışanlar oldu. Şunu çok büyük bir memnuniyetle söylüyorum; bu operasyon tutmadı, rahat olun. Ekranları başında bizi izleyenler de rahat olsun. Bu operasyon tutmamıştır. Türkiye üzerinde bu ameliyatı yapamadılar. 10,5 yıl boyunca yaptığımız köklü reformlar, böyle bir operasyonun başarıya ulaşmasını engelledi.

KÜRTLER OYUNU GÖRDÜ:
Daha en başından itibaren Taksim'deki, Ankara ve İzmir'deki gösterilerin ırkçı boyutunu gören, bu gösterilerin Türkiye'yi, birliğimizi, kardeşliğimizi ve özellikle de milli iradeyi hedef aldığını hisseden Kürt kardeşlerim bu oyuna gelmemiştir.

DİVAN OTEL YATAKLIK YAPTI:
Diyorlar ki "otele polis saldırdı" durup dururken saldırmadı. O meydanlarda polisle çatışanlar oraya gitti. Oranın sahipleri de onlara güzel bir ev sahipliği yaptı. Oranın peşinden polis oraya girdi. Biliyorsunuz yasalarda yataklık etmek de suçtur. Bu bir yataklık etme suçudur aslında.

GENÇLER BİZİM YAŞADIKLARIMIZI YAŞAMASIN:
Biz yaşamadıklarımızı gençlerimize yaşatmak istiyoruz. Bir yerlerin oyununa geliyor. Gençlerimize sesleniyorum. Bu oyuna gelmeyin, kullanılmayın.

#Sayfa#

GAZZE SÜRPRİZİ


Meclis'teki grup konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başbakan Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin Gazze ziyaretini sorması üzerine, "Gazze hazır. Biz, olaylar nedeniyle hazır olamadık. Her an sürpriz yapabiliriz" diye konuştu.

'FAŞİST ARAYAN CHP AYNAYA BAKMALI'

CHP TAHRİK ETTİ:
CHP'nin yetersiz etkisiz kalitesiz cılız muhalefetinin beceriksizliği, maalesef CHP seçmenini umutsuz bir noktaya taşıdı. Meclis içinde muhalefet yapamayan CHP sokak sokak çatışma çağrıları yaparak, kendi tabanını tahrik ederek, bu kitlelerin sokağa çıkmasına zemin hazırladı.

ALEVİLERİN TALEPLERİNİ ANLIYORUZ:
Alevi vatandaşlarımızın da kitlesel olarak yer aldığını maalesef gördük. Onların taleplerini de gayet iyi anlıyoruz. Başbakan yardımcıma (atılan adımların) bırakılan yerden devam ettirilmesi noktasında talimatım var. Ama bunları biz masada çözmeliyiz. Aynı yanlışlara düşmemek gerekir.

HER MESELEYİ ÇÖZERİZ:
Her meseleyi çözeriz. Çözülmez gibi görülen nice meseleyi çözdüğümüz, çözüm yoluna koyduğumuz gibi yarın da aramızdaki her konuyu bir çözüm yoluna inşallah koyarız.

MİLLİ ŞEFLERİNE BAKSINLAR:
CHP sürekli faşist diktatör deyip duruyor. Faşist diktatör görmek istiyorlarsa, aynaya baksınlar, geçmişlerine baksınlar. Emri altına girdikleri Esed'e baksınlar. Parti genel merkezlerindeki milli şefin fotoğrafına, Dersim katliamının mimari milli şeflerine baksınlar. İşte orada faşist diktatörü görürler.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

ABD Başkanı Barack Obama ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öneceki gün yaptıkları telefon görüşmesine ilişkin bir açıklama da Beyaz Saray'dan geldi. İki liderin görüşmede, Suriye'deki gelişmeleri ele aldığı ifade edilen açıklamada, " ayrıca Türkiye'deki durumu anlattı. İki lider, şiddete başvurulmamasının, ifade ve toplanma özgürlüğü haklarının ve özgür bir basının önemini ele aldı" ifadesi kullanıldı. AA