Silivri'ye DHKP-C tehdidi

Giriş Tarihi: 5.8.2013 10:47 Güncelleme Tarihi: 5.8.2013 18:08

Ergenekon davasının karar duruşması öncesi mahkeme heyetine yönelik DHKP-C terör örgütünden tehdit içeren ihbar bilgisi üzerine yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, mahkemenin güvenlik önlemlerine ilişkin aldığı ara kararla duruşmada daha önce yaşanan ve şiddet içeren olaylar meydana gelmesi nedeniyle avukatların üstlerinin aranması ve yakınlarının alınmamasına karar verildi.

Dava avukatlarının içinde bulunduğu grupların şiddet çağrısı, 'yıkacağız' söylemleri ve duruşmaya katılan avukatların 'yıkacağız' şeklindeki beyanlarının alınan kararda etkili olduğu öğrenildi. İçeriği somut isimlere dayanan mahkemeye yönelik tehdit ihbarının Sakız Adası'nda ele geçirilen patlayıcı madde ve DHKP-C üyelerinin ihbar bilgisiyle muazzam derecede örtüşmesinden dolayı bu önlemlerin alındığı ortaya çıktı.

'Avukatlık kanununun 58. maddesinde duruşma inzibatını ilgilendiren konularda avukatların aranması istisnadır' ifadesinin de avukatların x-ray cihazından uyarı gelmeden içeri girmelerine ilişkin alınan karara dayanak olduğu belirtildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Silivri'ye DHKP-C tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz